Znów odcięli nam siatkę

Znów odcięli nam siatkę - Zdjęcie główne

Przed rokiem SKK Siedlce, tym razem Focus Mall Sudety Jelenia Góra. Pleszewscy koszykarze znów nie wytrzymali presji psychicznej i to rywale odcinali siatkę. Piąty pojedynek nie przyniósł, niestety, Open Florentynie sukcesu. Przez pełne 40 minut toczyła się walka na styku, ale to podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza po raz trzeci byli górą. Rywale jeszcze w 37 minucie przegrywali 5 oczkami (54:59). Do stanu 60:61 doprowadzili niespełna dwie minuty przed końcową syreną po akcji "2+1 Jakuba Czecha. Na prowadzenie 62:61 wyszli 73 sekundy przed końcem (po rzutach wolnych Rafała Niesobskiego) i już go nie oddali. Pleszewianom pozostała ostatnia szansa - walka w barażach z innymi przegranymi - Polonią Przemyśl i SIDEn Polski Cukier Toruń. (ph)

OPEN FLORENTYNA PLESZEW - FOCUS MALL SUDETY JELENIA GÓRA 66:69 (9:12, 24:18, 17:16, 16:23)

PUNKTY - Open Florentyna: Ł. Ratajczak - 20, J. Dryjański - 13, P. Stankiewicz - 8 (2), B. Czarkowski - 8, P. Gacek - 7 (1), S. Nowak - 5, M. Ecka - 3 (1), A. Kaczmarzyk - 2; Sudety: M. Matczak - 20, R. Niesobski - 17, Ł. Niesobski - 13 (3), J. Czech - 12, K. Samiec - 4 (1), J. Wilusz - 2, A. Czekański - 1