Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Zobacz, gdzie się wybrać na Święto Niepodległości [ROZKŁAD IMPREZ]

› Aktualności 10 miesięcy temu    10.11.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. freeimages.com

Powiat pleszewski. Imprezy na 11 listopada. Przed nami 11 listopada - Narodowe Święto Niepodleglości. Przedstawiamy Wam rozkład imprez i wydarzeń, jakie odbędą się z tej okazji we wszystkich gminach powiatu pleszewskiego.

 

PLESZEW

11 listopada

R E K L A M A

9.30 - uroczysta Msza Św. w kościel pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie oraz złożenie wieńców pod tablicami epitafijnymi

20.00 - Zaduszki muzyczne w klubie Hades. Wystąpią: Neseser, Sunday Morning z gośćmi oraz Paulina Lenda i Piotr Kozub. Wstęp wolny

12 listopada

13.00 - Rekonstrukcja walk powstańczych na pleszewskim Rynku. Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Z Pleszewa ku Niepodległej”.

16.00 - Uroczystość podsumowująca Pleszewskie Obchody Roku Św. Brata Alberta w Domu Parafialnym w Pleszewie. W programie m.in. wystąpienie biskupa Edwarda Janiaka, wręcznie odznaczeń oraz koncert "Litania do Polskich Świętych - Santo Subito".

GMINA GOŁUCHÓW

11 listopada:

10.30 - Msza Św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Gminy Gołuchów w Kościele p.w. NMP Wniebowziętej w Gołuchowie

11.30 - Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów ZSP w Kucharkach – również w kościele

12.00 - Złożenie wiązanek przy pomniku Bojowników o Wolność i Demokrację w Gołuchowie

 

GMINA CZERMIN

11 listopada:

Żegocin - „Radość niepodległości“ - tak nazwano imprezę, która odbędzie się 11 listopada o godz. 16.00 w sali ośrodka kultury w Żegocinie. W programie koncert chóru „Cantare“ występ solistów, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i poczęstunek.

12 listopada:

Wieczyn - O godz. 11.00 w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wieczynie odbędzie się msza i uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Po mszy odbędzie się inscenizacja w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Żegocinie.

 

GMINA DOBRZYCA

11 listopada:

10.00 - Msza Św. w intencji Ojczyzny w 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W trakcie mszy nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej gen. Kazimierza Turno (kościół pw. św. Tekli w Dobrzycy)

11.00 - Przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod pomnik upamiętniający poległych dobrzyczan, a następnie złożenie wiązanek i kwiatów (ul. Parkowa).

 

GMINA GIZAŁKI

11 listopada:

10.30 - msza św. w intencji Ojczyzny - kościół parafialny w Szymanowicach.

11.30 - uroczystości rocznicowe na cmentarzu parafialnym w Szymanowicach. Apel Poległych - Złożenie wieńców i wiązanek przez przedstawicieli władz samorządowych, zakładów i jednostek organizacyjnych z terenu gminy, organizacji społecznych oraz szkół i przedszkoli.

12.00 - sala Gminnego Centrum Kultury w Tomicach. Wystąpienie Wójta Gminy Gizałki - Roberta Łozy. Część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gizałkach. Podsumowanie Konkursu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, wręczenie nagród.

Imprezy towarzyszące:

14.30 - Gminny Turniej Drużyn Sołeckich w Tenisie Stołowym o Puchar Narodowego Święta Niepodległości w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Gizałkach.

12 listopada:

14.00 - Strażacki Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Sali sportowej Szkoły Podstawowej w Gizałkach.

 

GMINA CHOCZ

11 listopada:

12.00 - Msza Św. za ojczyznę w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Choczu z udziałem orkiestry dętej GOK

13.00 - widowisko słowno-muzyczne z okazji Święta Niepodległości pt. „Święto Pieśni” w wykonaniu Kółka Teatru i Recytacji oraz Harcerzy przy Zespole Szkół w Choczu a także Scholi „Vox Dei”. Widowisko odbędzie się w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Choczu

13.45 - Złożenie wiązanki kwiatów pod Tablicą Zasłużonych Mieszkańców Gminy Chocz.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A