Zwycięstwo w deszczowej scenerii

Zwycięstwo w deszczowej scenerii - Zdjęcie główne

Pogoda dzisiaj nie rozpieściła, ale piłkarze musieli grać. Silne opady deszczu nie przeszkodziły pleszewskiej Stali w odniesieniu wysokiego zwycięstwa nad Raszkowianką. Sezon zainaugurowały nasze A-klasowe drużyny, a także juniorzy Stali.

Pleszewska Stal w maju tego roku ograła Raszkowiankę 6:0, choć do 57’ utrzymywał się bezbramkowy remis. Tym razem wynik był zbliżony, ale zwycięstwo przyszło dużo łatwiej. Już po 7 minutach było 2:0, bo bramkarza rywali dwukrotnie pokonał Jakub Biadała. Rywale odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego, jednak po przerwie piłka wpadała już tylko do siatki Raszkowianki. Na 3:1 podwyższył Mikołaj Kołaczyk, na 4:1 - Filip Taczała, a na 5:1 - Tomasz Zawada. Ostatni gol był samobójczy i pleszewianie po zwycięstwie 6:1 zostali nowymi liderami "okręgówki". Dobre wieści napłynęły też z Czempinia. Juniorzy Stali w inauguracyjnym meczu ligi wielkopolskiej pokonali miejscowego Heliosa 3:2. Dwa gole uzyskał Bartosz Mazurek, a jednego - Mateusz Siuda. Nie powiodło się za to naszym drużynom w rozgrywkach A-klasy. Czarni Dobrzyca przegrali w Golinie z Gromem 0:2, a Gladiatorzy ulegli w Zbiersku CKS-owi 3:5. Zaczęło się świetnie, bo historycznego gola na tym szczeblu rozgrywkowym wbił Adam Cegła. Niestety, gospodarze odpowiedzieli pięcioma trafieniami z rzędu i dopiero bramki Adama Cegły i Tomasza Nowaczyka zmniejszyły rozmiary przegranej.