Zwycięstwo w kroplach deszczu

Zwycięstwo w kroplach deszczu - Zdjęcie główne

Aura nie dopisała, dopisali za to piłkarze, którzy na stadionie miejskim w Pleszewie stworzyli niezłe widowisko.

Stal uporała się z GKS-em Sompolno, a rywala napoczęła już w 9’ za sprawą strzału Tomasza Kapałki. Przyjezdni wyrównali po rzucie rożnym, ale z remisu cieszyli się tylko 10 minut. Stalowcy popisali się kapitalna akcją, Jacek Pacyński wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę Mateuszowi Raczykowi. W 35’ zrobiło się 3:1, bo Jacek Pacyński wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Błażeju Ciesielskim. Chwilę po tym powinno być 4:1, ale Michał Siuda przegrał rywalizację „sam na sam” z bramkarzem rywali, Kamilem Ziemlaczem. Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że jeszcze przed przerwą rywale mogli zdobyć drugiego gola, ale Dawid Sass wygrał rywalizację kolejno z Kamilem Wasielewskim i z Filipem Wieczorkiem. Po przerwie Stal kontrolowała wynik, a na gola Filipa Wieczorka niemal natychmiast odpowiedział Tomasz Zawada, płaskim strzałem przy słupku ustalając rezultat potyczki. W najbliższą środę stalowcy zagrają z Astrą w Krotoszynie, a pleszewskiej publiczności zaprezentują się 5 maja, kiedy to podejmą Wilki Wilczyn.

STAL PLESZEW – GKS SOMPOLNO 4:2

Stal Pleszew: Dawid Sass, Emil Poczta, Tomasz Kapałka, Łukasz Jańczak, Michał Kozłowski, Błażej Ciesielski, Szymon Rudziński (65’ Gabriel Sołtysiak Ż), Mateusz Raczyk (87’ Damian Stasiak), Tomasz Zawada, Michał Siuda (72’ Samuel Minoga), Jacek Pacyński