Dostosuj wydruk

Pleszew. Uczniowie z Zielonej na praktykach w Niemczech

Pleszew. Uczniowie z Zielonej na praktykach w Niemczech

Pleszew. Ammerland. Współpraca zagraniczna Pleszew-Ammerland. W drugiej połowie marca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przebywali w Powiecie Ammerland w Niemczech. W ramach partnerstwa ze szkołą Berufsbildende Schulen Ammerland (BBS Ammerland) w Rostrup odbyli oni dwutygodniowe praktyki zawodowe w niemieckich przedsiębiorstwach.

Uczniowie Technikum Mechatronicznego pracowali z niemieckimi kolegami, których poznali w październiku ubiegłego roku podczas wymiany odbywającej się w Pleszewie. Do wyjazdu przygotowali ich nauczyciele ZST, robiąc zajęcia kulturalno-językowe i pedagogiczne. Wyjazd był możliwy dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), który finansuje zagraniczne staże uczniowskie w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pobyt w Niemczech został urozmaicony bogatym programem sportowo-kulturalnym przygotowanym przez szkołę partnerską. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Oldenburg i Bad Zwischenahn, popływać lub zagrać w bowling. Cała grupa spędziła weekend na wyspie Norderney, jednej z wysp na Morzu Północnym. Uczestnicy wyjazdu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe zdobyte podczas praktyk. 

CZYTAJ TAKŻE:

STUDNIÓWKA ZST. FILMY! KLIK

autor: Ewa Andersz-Wanat

Źródło:

Dodano: 2017.04.06

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17