Dostosuj wydruk

Burmistrz Marian Adamek idzie do powiatu

Burmistrz Marian Adamek idzie do powiatu

Pleszew. Powiat pleszewski. To już pewne - Marian Adamek będzie kandydował do rady powiatu. I będzie jedynką na liście Miłośników Ziemi Pleszewskiej w okręgu miejskim.

 

Od kilku miesięcy wiadomo, że rozstaje się z urzędem. I nie wystartuje w tych wyborach na burmistrza Pleszewa. – To koniec, odchodzę – mówił w styczniu tego roku.

Jasno jednak zaznaczył, że nie kończy działalności w samorządzie. - Każdy kto mnie zna wie, że nie usiedzę na miejscu, nie jestem osobą bierną - mówił w dużym wywiadzie dla „Życia Pleszewa”. - Z polityką kończę na szczeblu gminnym, ale na pewno wystartuję w wyborach samorządowych - zapowiadał.

Wówczas rozważał dwie opcje: rada powiatu albo sejmik wojewódzki. Ostatecznie - jak już wiadomo - będzie startował do powiatu. Było to już w międzyczasie potwierdzane m.in. podczas różnych oficjalnych spotkań.

- Na pewno będzie nas bardzo dobrze reprezentował – komentował m.in. Olgierd Wajsnis podczas zebrania Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Pleszewie, gdzie Adamek również był obecny.

Sam zainteresowany nie mógł nam skomentować sprawy, ponieważ przebywa obecnie na urlopie, jednak szef Miłośników Ziemi Pleszewskiej - Arkadiusz Ptak, który kandyduje na burmistrza Pleszewa - przyznał nam oficjalnie, że „jedynką” w powiecie jest właśnie Adamek.

- Potwierdzam, że Marian Adamek będzie na pierwszym miejscu listy do powiatu - komentuje „Życiu Pleszewa” Arkadiusz Ptak.

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2018.09.12

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17