Dostosuj wydruk

Kościelna Wieś z nową halą sportową [ZDJĘCIA]

Kościelna Wieś z nową halą sportową [ZDJĘCIA]

Ponad 10 milionów kosztowało wybudowanie hali sportowej w Kościelnej Wsi. Powstała ona w ciągu kilkunastu miesięcy.

Zebranych w nowej hali sportowej w powitała dyrektor miejscowej szkoły - Katarzyna Laksander. Przypomniała, że inwestycja powstała w ramach projektu "Szkoła z przyszłością", dzięki środkom unijnym, przekazanym przez urząd marszałkowski. Ten przyznał na budowę hali 4 mln złotych, ponad 6 pochodziło z budżetu gminy.

Po przemówieniu dyrektorki wprowadzono poczet sztandarowy, a orkiestra dęta z Kościelnej Wsi zagrała hymn państwowy. Nastąpiło także powitanie licznych gości m.in. posła Jana Mosińskiego, senatora Andrzeja Wojtyłę, marszałka Krzysztofa Grabowskiego, starostę pleszewskiego Macieja Wasielewskiego, właściciela firmy, która budowała halę - Marka Antczaka, wójtów, radnych, przedstawicieli licznych delegatur i organizacji. - Dzisiaj stojąc przed państwem, mogę otwarcie powiedzieć: tak, marzenia się spełniają. Nasze marzenia spełniły się dzięki zaangażowaniu się wielu niezwyczajnych ludzi na czele z wójtem gminy panem Markiem Zdunkiem. W przygotowanie całego przedsięwzięcia budowy sali włączyło się bowiem wiele osób, w tym pracownicy Urzędu Gminy w Gołuchowie oraz cała społeczność szkoły w Kościelnej Wsi - mówiła dyrektor Katarzyna Laksander. Dodała, że hala jest piękniejsza, niż można było to sobie wyobrazić i wręczyła bukiet wójtowi Markowi Zdunkowi.

Po wysłuchaniu informacji o szkole oraz hali poproszono do przecięcia kilku wstęg. Pierwszą, czerwoną, przecinali: wójt Gołuchowa, obecny przewodniczący rady Tomasz Pawlak i były - Jan Sobczak. Zaproszeni goście przecinali kolejne, kolorowe wstęgi. Ostatnia należała do uczniów i przedstawicieli młodzieżowej rady.

Halę poświęcił ks. proboszcz Piotr Wasilewski.

Po uroczystym otwarciu odbyły się występy uczniów ze wszystkich grup wiekowych, od przedszkola, po 8 klasę. Dzieci i młodzież zebrali ogromne oklaski. Były także pokazy sportowe.

Po nich wójt Marek Zdunek wręczał dyplomy z podziękowaniami dla osób zaangażowanych w prace przy budowie hali. Otrzymali je m.in. projektant Paweł Woźniak i właściciel firmy budowlanej - Marek Antczak. Zaproszeni goście przekazywali przywiezione podarki i gratulowali pięknej inwestycji. Był także koncert Orkiestry Dętej OSP w Kościelnej Wsi i mecz siatkówki, rozegrany przez uczniów.

W nowym obiekcie znajdują się: sala sportowa z boiskiem o wymiarach 33 m na 18 m, ze 177 miejscami. Pracownia języków obcych, pracownia chemiczno-biologiczno-fizyczna, siłownia, sala dydaktyczna, gabinet logopedyczny, sala do ćwiczeń korekcyjnych.

Hala w liczbach:

Powierzchnia zabudowy: 1922,62 m2

Powierzchnia całkowita: 3192,51 m2

Powierzchnia użytkowa: 1574,56 m2

Wysokość: 10,40 m

Kubatura: 15.694 m3

autor: Ewa Andersz-Wanat

Źródło:

Dodano: 2019.01.10

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17