Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020
 • Ostatnie

 • Komentowane

  7 14 30 dni
 • Oceniane

  7 14 30 dni
 • Czytane

  7 14 30 dni
 • Komentarze

Pozostałe aktualności

Pleszew. Koronawirus. Zakażony pracownik starostwa

Pleszew. Koronawirus. Zakażony...

komentarzy22  Aktualności › red. Redakcja
Powiat pleszewski. Koronawirus. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z pracowników starostwa powiatowego. Koronawirus. Starostwo powiatowe Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników starostwa powiatowego w Pleszewie. - Osoba ta nie miała bezpośrednio kontaktu z żadnym z klientów urzędu. Ze względów bezpieczeństwa w dniu wczorajszym cały urząd został zdezynfekowany, a wszyscy pracownicy, którzy mogli mieć choćby pośredni kontakt z chorym od dziś pracują zdalnie – podkreśla starosta Maciej Wasielewski. Pleszew. Koronawirus. Jak funkcjonuje...
Kanalizacja w Gołuchowie. Inwestycja zakończona! Teraz czas na przyłącza!

Kanalizacja w Gołuchowie....

 Aktualności › red. Redakcja
Gmina Gołuchów. Budowa kanalizacji w gminie Gołuchów. Kucharki-Karsy. Kanalizacja. Kiedy mieszkańcy mogą podłączać posesje do kanalizacji? Kolejna ważna inwestycja w gminie Gołuchów zakończona. Mowa oczywiście o budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowościach - Kucharki i Karsy. Ten etap obejmował odcinek wzdłuż powiatówki od mostu w Kucharkach do budynku OSP w Karsach – mówi wójt Gołuchowa, Marek Zdunek. W ramach prac wykonano ponad 1.800 metrów kolektora grawitacyjnego, 218 metrów rurociągu tłocznego, przepompownię ścieków oraz 43 przykanaliki. Gołuchów....
[WR] ASF. Rolnicy z Wielkopolski wygaszają produkcję świń

[WR] ASF. Rolnicy z Wielkopolski...

 Rolnictwo › red. Redakcja
Czy ASF pogrąży całkowicie polską produkcję świń? - Nastawienie rolników jest takie, że produkcji wkrótce nie będzie. Gdy patrzę na te gospodarstwa, które trafiły do strefy niebieskiej, zauważam, że praktycznie większość mniejszych i średnich gospodarstw likwiduje się. Prowadzący tucz powiedzieli, że już nie wstawią kolejnych partii do chlewni - mówi jeden z hodowców z naszych okolic.
Dom Chłopaków w Broniszewicach. Uczcili powstańców

Dom Chłopaków w Broniszewicach....

 Aktualności › red. Redakcja
Broniszewice. W niezwykły sposób podopieczni domu dla chłopców z Broniszewic uczcili pamięć o Powstańcach Warszawskich. Dokładnie 1 sierpnia, czyli w rocznicę wybuchu zrywu wolontariusze zorganizowali bieg pamięci. Udział w nim wzięli prawie wszyscy chłopcy z placówki, a także opiekunowie. – Każdy, kto mógł zaangażował się jak tylko umiał – mówią dominikanki prowadzące placówkę oczywiście nie kryjąc dumy ze swoich podopiecznych.
Odpust w lutyńskim sanktuarium. Zobacz program!

Odpust w lutyńskim sanktuarium....

 Aktualności › red. Redakcja
Lutynia. Odpust w Lutyni. Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Lutyńskiej Lekarki Chorych. Program uroczystości. Jutro, czyli 9 sierpnia w Lutyni rozpoczynają się tegoroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Lutyńskiej Lekarki Chorych. Potrwają przez cały tydzień. GMINA DOBRZYCA. ODPUST W LUTYNI. PROGRAM Główne uroczystości odpustowe w Lutyni rozpoczną się w sobotę 15 sierpnia o godz. 6.30 odsłonięciem cudownego obrazu i śpiewem „Godzinek”. Msze tego dnia w sanktuarium w Lutyni o godz. 7.00, 8.30, 10.00. w południe – uroczysta msza święta odpustowa pod przewodnictwem księdza arcybiskupa - Mieczysława Mokrzyckiego. W...

E-wydanie gazety

  

W aktualnym numerze:

Dodatek „Wszystko dla domu”. Dziś piszemy o planowanych inwestycjach pleszewskiej spółdzielni mieszkaniowej oraz o kotłach – dwa w jednym. Cóż to takiego – sprawdźcie sami!

Ponadto coś nie tylko dla miłośników przyrody. Otóż - ktoś zmienił bieg rzeki Ner. I w wyschniętym korycie na wysokości wsi Zawady zniknęło życie. Co ustali śledztwo?

Natomiast nie będzie śledztwa w sprawie biskupa Edwarda Janiaka. Tak zdecydowała prokuratura.

Za to nie wiadomo – jak skończy się historia Sławomira Pisarskiego – który został pozbawiony funkcji w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu.

I temat główny – czyli koronawirus w natarciu.

COVID 19 wykryto w pracownika starostwa, ale też policji i skarbówki. Krótko mówiąc wirus nie odpuszcza. Tymczasem policja kontroluje sklepy. Mundurowi sprawdzają czy nosimy maseczki.