Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

15-lecie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

› Aktualności 4 miesiące temu    15.02.2020
komentarzy 60 ocen 0 / 0%
A A A

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy ma 15 lat. 

 

15 -lecie Muzeum Ziemiaństwa świętowało wraz z zaproszonymi gośćmi: byłymi dyrektorami placówki, zaprzyjaźnionymi muzealnikami i historykami oraz przedstawicielami lokalnych władz na czele ze starostą Maciejem Wasielewskim, burmistrzem Jarosławem Pietrzakiem i przewodniczącym rady miejskiej Witalisem Półrolniczakiem.

 

Nie zabrakło też przedstawicieli lokalnego środowiska m.in. Wojciecha Maniaka - dyrektora GCK, Ewy Balcer - kierownik dobrzyckiej biblioteki, Zenona Lisiaka - dyrektora miejscowej szkoły i reprezentantów sołectwa na czele z sołtys Dobrzycy - Haliną Olejniczak.

 

Jak przystało na urodziny, nie zabrakło oczywiście życzeń, wspomnień i gratulacji.

 

Wszyscy podkreślali jedno!

 

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy w ciągu kilkunastu lat swojej działalności, a także dużo, dużo wcześniej miało szczęście do ludzi. Ludzi z pasją, którzy postawili sobie za cel uratowanie tego pięknego zabytku! I to właśnie dzięki nim, dziś możemy podziwiać piękny Zespół Pałacowo – Parkowy, który stał się wizytówką Dobrzycy.

 

Warto nadmienić, że z okazji 15-lecia muzeum przygotowało niespodziankę dla swoich gości. Wystawę świetlną "Spacer w blasku epoki". 

 

SZERZEJ NA TEMAT UROCZYSTOŚCI W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA".
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (61)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ środa
  miesiąc temu ocena: 100%  61
  Chciałem przyjechać do Dobrzycy zwiedzić muzeum masonerii. Żeby przejazd był opłacalny i moi przyjaciele zadowoleni zapytuję czy "babeczka" jeszcze sprzedaje bilety?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ano
  miesiąc temu ocena: 100%  60
  To jest muzeum ziemiaństwa po pierszwe, po drugie jest zamknięte że względu na koronawirusa, a po trzecie babeczka usilnie pracuje nad zmianą swojego wizerunku, bo to zaniedbane, niemile, niesympatyczne, naburmuszone babsko. Więc może wykorzystuje ten czas, aby ocieplić swój wizerunek.
  ~ baba
  3 miesiące temu ocena: 100%  59
  Babeczka zdominowała jubileusz muzeum "czort wie komu poświęcone".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ziemianin
  2 miesiące temu ocena: 100%  58
  Oto na zdjęciu widzimy "dwa" pleszewskie starosty. Brak słów
  ~ mason
  3 miesiące temu ocena: 100%  57
  Czyi babeczka jeszcze pracuje w "Ziemiance" ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ano
  3 miesiące temu ocena: 100%  56
  Wszyscy się wystraszyli spojrzenia wścieklej babki. Kurcze jedna kobieta a wzbudza strach wśród potencjalnych turystów.
  ~ sędzia z kasty
  3 miesiące temu ocena: 75%  55
  Proszę nie robić sobie jaj z muzeum czort wie komu poświęconemu. Robienie sobie podśmiechujków z instytucji kultury jest niekulturalne i podlega karze więzienia do lat 5.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ano
  3 miesiące temu ocena: 86%  54
  Tu się z muzeum nikt nie śmieje, dobrze że jest. Pałac jest zadbany, park też, nic nie ulega zniczeniu. Tu chodzi o to, żeby szefostwo upomniało pracownice, która jest niemiła, niesympatyczna i ogólnie mówiąc ma zwiedzających w nosie. Będąc w innych muzeach widzimy pracowników miłych, kulturalnych, uśmiechnietych i przede wszystkim zadbanych. Po mówiąc szczerze ta pani w Dobrzycy to miła, sympatyczna i zadbana NIE JEST
  ~ dobrzy
  3 miesiące temu ocena: 100%  53
  Ciekawe co robią pracownicy "muzeum" w dobie COVID!9 ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aby
  3 miesiące temu ocena: 100%  52
  No to się zapytaj czy obieraja ziemniaki
  ~ dobrzy
  3 miesiące temu ocena: 100%  51
  Rozumiem, że jest nieczynne dla zwiedzających. A pracownicy siedzą w domu i obierają ziemniaki na obiad ?
  ~ Aby
  3 miesiące temu ocena: 100%  50
  Muzeum nieczynne jak wiele instytucji kulturalnych w tej chwili
  ~ PSLczyk
  3 miesiące temu ocena: 100%  49
  Czy wściekła babeczka jeszcze zarządza "muzeum" ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obywatel
  3 miesiące temu ocena: 8%  48
  Muszę przyznać, że po przeczytaniu komentarzy do art. jestem załamany. Nie będę tego komentował bo nie warto. Powiem tylko, że jestem dumny z naszego muzeum, że jednak taki piękny obiekt nie uległ zniszczeniu, że go ładnie odrestaurowano i jest dzisiaj wizytówką Dobrzycy. Dzięki muzeum tyle imprez kulturalnych się odbyło i pewnie się odbędzie. A pracownikom muzeum dziękuję i życzę wielu ciekawych pomysłów.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dobrzyczanin
  3 miesiące temu ocena: 93%  47
  Chluśnij sobie "małpkę",najlepiej "sprytu", może się odłamiesz - obywatelu z 18.50
  ~ turysta
  4 miesiące temu ocena: 100%  46
  "Bohaterami" jubileuszu mieli być: starosta, b. starosta, burmistrz, przewodniczący, dyrektor, dyrektorka, kierowniczka i sołtyska, a tu nagle została nim "babeczka" od biletów.Jakie to życie bywa nieprzewidywalne.Miałem w planie podjechać z rodziną do Dobrzycy aby zwiedzić muzeum, ale po przeczytaniu komentarzy przestraszyłem się ewentualnego spojrzenia "babeczki".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ktosik
  4 miesiące temu ocena: 100%  45
  Turysto przyjeżdżaj i ocen, może,, wściekła babeczka,, będzie miała lepszy dzień, w co szczerze wątpię, bo mnie skutecznie zniechęciła
  ~ mieszkaniec
  4 miesiące temu ocena: 100%  44
  Czytam te wszystkie komentarze o tej sławnej Pani i też przychodzi mi na myśl słynne znane przysłowie. " G...o zawsze pływa po wierzchu."
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Haha
  4 miesiące temu ocena: 100%  43
  Wchodząc do muzeum pierwszą rzeczą, która rzuca sie w oczy jest siedząca kobieta przy komputerze z piorunującym spojrzeniem. Wsciekla że ktoś odważył się przyjść i zakłócić jej cenny czas. Mam nadzieję, ze ktoś decyzyjny to czyta i zrobi coś z tym.Pouczy albo zmieni.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ażeby
  4 miesiące temu ocena: 95%  42
  No i mamy odpowiedź, jeśli,, wściekla baba z muzeum,, została zatrudniona z poręczenia, to mówi samo za siebie, a Heniu skąd masz te rewelacyjne wiadomości, czy to pewne?
  ~ Heniu
  4 miesiące temu ocena: 100%  41
  Na pewno pan dyrektor czy prezes muzeum czyta, Podejrzewam, że może być problem z pouczeniem lub zmianą babeczki, bo zatrudniona została z poręczenia ... a nie z konkursu.
  ~ Heniu
  4 miesiące temu ocena: 91%  40
  A po diabła tam łazicie !
  ~ Ażeby
  4 miesiące temu ocena: 100%  39
  Chyba nikt nie czyta, a ta babeczka ma rzeczywiście,, wściekle,,spojrzenie, no cóż może dyrekcja nie wie co ona odstawia
  ~ Ktos
  4 miesiące temu ocena: 97%  38
  Ciekawe czy dyrekcja, kierownictwo czyta te komentarze, bo my się tu piszemy, że pani do wymiany, bo jest niemiła, nabzydoczna, nie umie się wysłowić traktuje gości jak intryzow, moim zdaniem wystarczyl by telefon do szefostwa tej kobiety, przecież chodzimy do innych muzeów i mamy porównanie. Czas najwyższy coś z tym zrobić, to fakt
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ziemianin
  4 miesiące temu ocena: 96%  37
  Przysłowia są mądrością narodu. Oto jedno z nich idealnie pasujące do naszego muzeum: jaki kram, taki pan. Jakość obsługi klientów przez tą panią jest adekwatna do jakości placówki.
  ~ logistyk weselny
  4 miesiące temu ocena: 88%  36
  Tak mi się coś tam wydaje, że Muzeum Ziemiaństwa istniej głównie dzięki wpływom z wesel jakie w swoich budynkach organizuje ? Czyżby to była prawda ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tak jest
  4 miesiące temu ocena: 100%  35
  Tak, To jest prawda.
  ~ St.
  4 miesiące temu ocena: 17%  34
  Tak, masz rację. Tak Ci się tylko wydaje.
  ~ Oczepiny
  4 miesiące temu ocena: 85%  33
  Może by zmienić nazwę na Muzeum Weselne lub Weselnictwa.
  ~ historyk
  4 miesiące temu ocena: 83%  32
  Jestem za likwidacją Muzeum Ziemiaństwa. Jeżeli porównywać Muzeum Gołuchowskie do naszego, to ma się tak jak noc do dnia, a o pleszewskim wcale nie wspomnę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ osoba
  4 miesiące temu ocena: 15%  31
  Tak z ciebie historyk jak z koziej d*py trąba. To ty mieniący się historykiem nie wiesz, że Muzeum w Gołuchowie pochodzi jeszcze z końca XIX wieku i ma potężne zbiory? Muzeum w Dobrzycy tak naprawdę dopiero zaczyna prawdziwą działalność. Tam nie było nic, gołe ściany. Teraz to jest dzień do nocy. Wszystkie sale już umeblowane. Ja jestem dumny z tego miejsco i często chodzę tam ze swoimi znajomymi.
  ~ przyszły weselnik
  4 miesiące temu ocena: 75%  30
  pytanie do "dobrzyczan" : czy aby miasto przysparza splendoru muzeum? Gołuchowianie nie kwestionują swoich ...dwu muzeów, tylko miejscy "dobrzyczanie" chcieliby urządzić w pałacu chyba maniakowe centrum kultury. Żałosne. Rozumiem, że muzeum nie jest idealne, że wciąż poszukuje formuły. Dzisiaj rządzą nim "ziemianie", ale i oni przeminą bo nic nie wnoszą. Zrobili sobie wydawnictwo u nas. Dajcie szansę muzeum, chociaż na razie daje się wykorzystywać cha, cha...weselnikom
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ano
  4 miesiące temu ocena: 25%  29
  Przyszły weselniku muzeum swoją szanse wykorzystuje w porozumieniu z gminnym centrum kultury, wszak nie pierwszy raz są organizowane imprezy w parku, dyrektor z centrum kultury wraz z dyrektorem muzeum chyba razem uzgadniaja takie imprezy, przy okazji muzeum organizuje bezpłatne wejścia przy imprezach masowych, a tak przy okazji byłeś w muzeum widziałeś wystawy?
  ~ Dobrzyczanie
  4 miesiące temu ocena: 82%  28
  Dla dobra mieszkańców Dobrzycy proponuję rozpędzić muzeum w cholerę, a budynek przeznaczyć na cele kulturalne dla miasta. Muzeum wcale nie przysparza miastu splendoru.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zbigniew
  4 miesiące temu ocena: 40%  27
  Dla dobra Twojego życia psychicznego, proponuję abyś udał się do jakiejś placówki ochrony zdrowia i poprosił o solidną dawkę elektrowstrząsów, jeśli nawiedzają cię takie głupie myśli.
  ~ dobrzyczanin
  4 miesiące temu ocena: 100%  26
  Do Ja - zgadza sie Pani która sprzedaje bilety - od wielu lat ta sama - bardzo nie miła . Nie rozumiem dlaczego nikt tego nie zauważa . Na 15 lecie przydała by sie odmiana.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ och
  4 miesiące temu ocena: 97%  25
  oczywiście prawda. Zabrałem kiedyś gości do muzeum aby pokazać im nasze zabytki i co? Wielkie rozczarowanie. Wstyd. Pałac piekny ale pani która nas załatwiała sprawiała wrażenie jakbyśmy byli intruzami. Gdzie uczyła się jak nalezy podejśc do turystów.?Chluby to muzeum naszemu nie przynosi. Niestety.
  ~ Och
  4 miesiące temu ocena: 93%  24
  Ci "wszyscy zachwyceni" to Ziemiańskie TWA
  ~ Ach
  4 miesiące temu ocena: 100%  23
  A na stronie muzeum wszyscy są zachwyceni, tylko ciekawe czym lub kim?! Wreszcie ktoś prawdę napisał
  ~ ciekawski
  4 miesiące temu ocena: 100%  22
  Jubileusz muzeum, czy zlot lokalnego PSL-u?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ informator
  4 miesiące temu ocena: 100%  21
  Zlot.
  ~ ~ Dziękujemy PiS - owi za super podwyżki. Brukselka kiedyś 3 zł dziś 5 zł
  4 miesiące temu ocena: 0%  20
  ~ Dziękujemy PiS - owi za super podwyżki. Brukselka kiedyś 3 zł dziś 5 zł
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kosi - kosi łapki
  4 miesiące temu ocena: 93%  19
  do "Dziękujemy PiS..." - z daleka od ciebie czuć żeś PSLak, komentarz to POświadcza. Współczuję PSL takich członków jw.
  ~ Wersal
  4 miesiące temu ocena: 86%  18
  Kiedyś 3 zl ? Tzn kiedy ? 10 lat temu ? 50 ? Ja kiedyś kupowalem brukselke przed denominacją za 8000 zl Następnym razem jak chcesz dawac przykład to troche sie poducz.
  ~ rozczarowana +
  4 miesiące temu ocena: 90%  17
  Profesor ! Pan cierpi na jakąś polityczną niechęć ? Mnie nie interesują lokalni działacze z takiej czy innej partii. Chyba dobrze, że były władze lokalne. Zadziwili mnie natomiast wszyscy goście którzy samochodami jechali alejkami parkowymi pod dom ślubów, maskująco nazwany "Oranżerią" także państwo z Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego- bo tak ich przedstawiano. Znalazłam się tam przypadkowo, z ciekawości , co to za rajd, pobyłam kilkadziesiąt minut i wyszłam zdegustowana, tym bardziej po wizycie w pałacu. Bywam w Śmiełowie ale tam na spotkania nie wjeżdża się do parku. To naprawdę żałosny widok dewastacji historii . Zespół dobrzycki jest niezwykłym miejscem, ale tam potrzebny chyba jest ktoś kto to miejsce po prostu kocha i rozumie jakie było i ma być. Pewnie oczekuję za dużo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  4 miesiące temu ocena: 100%  16
  Zaściankowośc wielka , a ta Pani z muzeum nieprzyjemna do wymiany. Nie zachęca turystów a wrecz przeciwnie odstrasza swoim zachowaniem. Gburowata, nabzdyczona i poprawnie odezwać sie nie potrafi. Szkoda że szefostwo tego nie zauważa. Jaka wizytówka takie muzeum. Hahaha
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ach
  4 miesiące temu ocena: 100%  15
  Kierownictwo udaje, że nie wie, ta pani jest po prostu nieznośna, ciekawe po jakiej uczelni jest? Bo dobrego wychowania to jej brakuje na pewno
  ~ rozczarowana
  4 miesiące temu ocena: 100%  14
  do profesora. To prawda, że nie wiadomo o co chodzi na ekspozycji. Zagęszczenie sal, zakrycie wspaniałych malowideł pałacu. Bez ładu i składu. Poziom regionalnego muzeum w obiekcie klasy krajowej. To muzeum, bez charakteru. Do tego dostroili się "ziemianie", którzy traktują to miejsce jak swoje. Nie wiemy co chcą pokazać, jaką historię przywrócić. . Profesorze to nie MKiDN finansuje to muzeum, lecz Urząd Marszałkowski... Szkoda tych pieniędzy. I gdy wychodziłam uważając by limuzyny nie rozjechały mnie na alejach parkowych, pomyślałam sobie kto wpadł na głupi pomysł , by w środku parku zrobić dom ślubów, gdzie był konserwator zabytków który zezwolił na taką dewastację historycznego XVIII wiecznego parku. Zdaje się, że konserwator wojewódzki był na tej uroczystości ślepy na absurdalności sytuacji. Zaściankowość zaściankowości.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ profesor
  4 miesiące temu ocena: 100%  13
  do rozczarowanej -rozumiem, że za "ziemian" uważasz PSLowcow, którzy traktują ten obiekt jako swoją zagrodę
  ~ profesor
  4 miesiące temu ocena: 90%  12
  Muzeum bez ikry. Szkoda pieniędzy z dofinansowania z MKiDN.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Somersby
  4 miesiące temu ocena: 100%  11
  Wasielewski i Maniak - ludzie bez kręgosłupa moralnego. Dyzmy XXI wieku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ honor
  4 miesiące temu ocena: 100%  10
  Buhahihi. Trafiles w 10. Ubolewać należy że tacy ludzie nami rządzili i rządzą
  ~ zaduszek z PSLu
  4 miesiące temu ocena: 100%  9
  Można paść ze śmiechu z racji jakoby przedstawicieli lokalnego środowiska w osobach Wojciech Maniak - dyrektor GCK, Ewa Balcer - kierownik dobrzyckiej biblioteki, Zenon Lisiak - dyrektor miejscowej szkoły i sołtys Dobrzycy - Halina Olejniczak byli najważniejszymi gośćmi. Tylko współczuć organizatorom wyboru gości na jubileusz jak i redaktorowi, który popisał się tak okropnym tekstem. Obciachem było uczestniczenie w tej imprezie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ śp. Paw z parku
  4 miesiące temu ocena: 92%  8
  Czy może mi ktoś wyjaśnić, komu poświęcone jest to tzw. Muzeum Ziemiaństwa, ludziom, którzy uprawiali i uprawiają ziemię czyli rolnikom czy ludziom zamieszkującym planetę Ziemię ? Byłem w tym muzeum i nic tam interesującego nie widziałem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  4 miesiące temu ocena: 10%  7
  Jak jesteś tak ograniczony i nie znasz podstawowych terminów to się nie odzywaj.
  ~ anty
  4 miesiące temu ocena: 94%  6
  w domu czeka matka siostra a w urzędzie twój starosta hahaha pamiętacie? Dylan z Noblem to przy tym facecie pikuś
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Genia
  4 miesiące temu ocena: 82%  5
  Dlaczego nie zostali wymienieni byli dyrektorzy ? To oni przecież stworzyli to miejsce a nie pan Lisiak czy Półrolniczak...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ klapa
  4 miesiące temu ocena: 100%  4
  A po co wymieniać dyrektorów, skoro to Muzeum jest absolutnie nie atrakcyjne. Dobrze, że wspomniano o dyrektorze GCK, kierowniczce dobrzyckiej biblioteki, dyrektorze miejscowej szkoły i sołtysce miasta Dobrzyca. Oni są najważniejsi. Szkoda, że nie wymieniono kierownika kółka wędkarskiego i kierowniczki KGW
  ~ Karol
  4 miesiące temu ocena: 100%  3
  Fatalnie napisany news! Tak jakby najważniejsi byli tam panowie samorządowcy, dyrektor lokalnej szkoły czy GOKu, a osoby które stworzyły i prowadziły to miejsce - wspomnieni ,,byli dyrektorzy,, nie zostali nawet wymienienieni z imienia i nazwiska ! Że nie wspomnę o historykach i badaczach. Proszę nie zajmować się dziennikarstwem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  4 miesiące temu ocena: 100%  2
  U pana Dąbrowskiego nie było?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ?.
  4 miesiące temu ocena: 92%  1
  A kto to ten pan ?