Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

29 wolontariuszy z puszkami WOŚP!

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    13.01.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Gizałki. Zebrali 10.462,42 zł!

Gmina Gizałki po raz 19-ty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin rannych 29 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Gizałkach i ze Szkoły Podstawowej w Białobłotach kwestowało pod kościołami w Szymanowicach, Świerczynie, Czerminie, Wieczynie, Żegocinie, Lisewie Grodzisku, Sławoszewie, Strzydzewie i zebrali ogółem 10.462,42 zł.

Ponadto z terenu gminy Gizałki wpłat bezpośrednio na konto WOŚP dokonały osoby prywatne oraz Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Wsi.

Transport i opiekę wolontariuszom zapewnili radni: Zbigniew Bachorski, Jacek Janiszewski, Krzysztof Walendowski, Andrzej Kaczmarek, Mariusz Szczepaniak, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gizałkach (Paweł Drobniewski) oraz Katarzyna Lochdańska- przewodnicząca KGW Wronów i Sołtys Szymanowic Zbigniew Ostrowski, a także pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach – Joanna Tomczak i Judyta Podsadna.

Tradycyjnie po zbiórce wolontariusze wraz z opiekunami zjechali do sztabu, gdzie zostali poczęstowani ciepłą herbatą i słodkościami od sponsora.

Od godziny 17.00 w sali GCK w Tomicach z WOŚP zagrała także młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gizałkach i Szkoły Podstawowej w Tomicach z koncertem kolęd. Wystąpił także zespół wokalny „Maki i Chabry" działający przy Gminnym Centrum Kultury w Gizałkach.

Podczas finału podsumowano i wręczono nagrody XXV Konkursu „Na najładniejszą kartkę, szopkę i stroik bożonarodzeniowy". Nagrody wręczył wójt Robert Łoza oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach Jolanta Roszak. Podziękowano również wolontariuszom, którzy z rąk wójta otrzymali gadżety WOŚP.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy imprezy zostali poczęstowani tortem, który specjalnie na tę okazję po raz kolejny ufundował stały sponsor. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie światełkiem do nieba, podarowanym przez państwa Ewę i Romana Jaworskich właścicieli sklepu SEZAM w Gizałkach

- Dziękuję władzom samorządowym za poparcie naszej inicjatywy oraz osobisty udział i zaangażowanie w tej imprezie. Dziękuję mieszkańcom gminy Gizałki i Czermina, wolontariuszom, opiekunom – kierowcom, dzieciom i nauczycielom: pani Magdalenie Lis, Radosławowi Waliszewskiemu, pani Renacie Tomczak i pani Katarzynie Szczepaniak (pracownikom Urzędu Gminy) za pomoc w liczeniu pieniędzy, pani Jolancie Krauz –przewodniczącej KGW z Tomic, druhom strażakom z OSP w Tomicach , sponsorom za wyroby cukiernicze i światełko do nieba oraz wszystkim osobom, które zagrały z nami podczas XXVIII Finału WOŚP - podkreśla szef sztabu Jolanta Roszak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!