Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Aranżacja salonu fryzjerskiego

6 miesięcy temu    13.02.2020
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Aranżując salon fryzjerski należy pamiętać, że przestrzeń musi być funkcjonalna i sprzyjająca odprężeniu. Klienci salonu zwracają uwagę na wystrój, wyposażenie i rozmieszczenie urządzeń. Liczy się dla nich pierwsze wrażenie, które rozbudza wyobraźnię i pozwala poczuć się swobodnie.

Strefy w salonie fryzjerskim

Nie ważne jaki metraż posiada salon fryzjerski, każdy gabinet powinien posiadać odpowiednie strefy funkcjonalne. Pierwszą istotną przestrzenią jest recepcja. Stanowi ona wizytówkę salonu i musi zachęcać klienta, do pozostania w środku. Recepcja ma być miejscem przywitania gościa, zapisu wizyt i konsultacji wizyty. W poczekalni powinny stać wygodne fotele albo krzesła oraz stolik kawowy. Klient powinien czuć się jak w domu, dlatego warto zaproponować mu filiżankę herbaty lub kawy. Drugą strefą jest przestrzeń główna z myjką, stanowiskami fryzjerskimi, miejscem do przechowywania farb. Oczywiście w salonie musi znajdować się także toaleta dla gości oraz zaplecze socjalne dla pracowników.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego
Nie tylko rozplanowanie wnętrza świadczy o charakterze salonu. Nie mniej ważne jest odpowiedniej jakości wyposażenie. Strefa mycia musi posiadać dostęp do wody oraz dobrze wyprofilowaną myjkę, która nie obciąża kręgosłupa. Stanowiska fryzjerskie powinny być oddalone od siebie na tyle, by każdy fryzjer mógł swobodnie poruszać się między fotelem a konsolą. Stanowisko pracy musi być dobrze zaopatrzone i uporządkowane, dlatego należy zadbać o pomocniki na kółkach, szafki, półki i stojaki. Zadbana przestrzeń świadczy o profesjonalnym podejściu do pracy i klienta oraz wpływa pozytywnie na nastrój gości. Odpowiednio dobrane meble fryzjerskie są niezwykle istotne w gabinecie. Fotele fryzjerskie powinny być wygodne i regulowane. Poza tym, trzeba pamiętać o podnóżkach, taboretach, fotelach dla dzieci, nakładkach na myjkę, lustrach i konsoletach. Oczywiście nie można zapomnieć o stoliku do rozrabiania farb. Obecnie bardzo popularne są mobilne stanowiska, które zajmują niewiele miejsca i pozwalają swobodnie przygotować kolory. Poza meblami, oczywiste jest to, że w salonie muszą znaleźć się wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria fryzjerskie takie jak: suszarki, grzebienie, maszynki, szczotki, pędzle, ręczniki i peleryny.

Kolorystyka salonu
Dopełnieniem salonu jest ogólny wystrój i kolorystyka wnętrza. Wszystkie elementy gabinetu powinny być spójne - wygląd mebli, dodatków i dekoracji. Dobór akcesoriów i barw zależy od charakteru salonu i grupy docelowej gości. Jeśli w zamierzeniu klientami będzie młodzież i dzieci, kolory ścian powinny być wyraziste i modne. W przypadku klientów biznesowych, wnętrze powinno wyglądać bardziej elegancko i profesjonalnie. Obecnie bardzo popularna jest prostota i kubistyczne formy. Często można spotkać również nowoczesny eklektyzm, czyli łączenie różnych stylów i inspiracji. Ważne jest, by kolory w salonie ze sobą współgrały. Spójna przestrzeń wpływa pozytywnie na nastrój. Oczywiście dobrze wyposażony i zaaranżowany salon to nie wszystko. Wnętrze muszą obronić utalentowani i doświadczeni fryzjerzy. Czyste, miłe wnętrze jest tylko obietnicą wykonania profesjonalnej usługi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hania
5 miesięcy temu 1
Otwieram salon fryzjerski i szukam mebli. Na jaki model podstawić? Czy te- https://www.wyposazenie-salonu... będą odpowiednie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji