Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

„BAJKA” NA KALISKICH SCENACH [GALERIA]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    19.06.2019
Piotr Budnik
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Grupa teatralna „Bajeczka” z przedszkola nr 1 „Bajka” w Pleszewie kolejny raz wzięła udział w kaliskich spotkaniach teatralnych dla najmłodszych. A warto nadmienić, że to jedna z najbardziej prestiżowych form działalności artystycznej przedszkolaków - nie tylko w Kaliszu czy Wielkopolsce, bo impreza obejmuje swoim zasięgiem także województwo dolnośląskie i łódzkie.

Wszyscy pomagali
Tym razem do konkursu zgłosiło się 29 zespołów. Aktorzy z pleszewskiej „Bajki” przygotowali w tym roku spektakl pt.: „Maleńkie Królestwo Królewny Aurelki”. Wyreżyserowała go opiekunka grupy teatralnej – Elżbieta Grzemska we współpracy z Joanną Słowińską. Do pomocy przy organizacji naszego występu w KSTP włączyli się również inni pracownicy przedszkola: Monika Mościpan – Kowalska, Lidia Bielawna, Stefan Kaczmarski, a także rodzice i babcie małych aktorów.

Występ w Kaliszu
Eliminacje XIX Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków odbyły się 11 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Pleszewie podczas XVII Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych: „Witajcie w naszej bajce”. Jury zakwalifikowało aż 3 grupy z naszego powiatu do udziału w finale XIX KSTP – przedszkole nr 1 „Bajka”, przedszkole w Taczanowie Drugim oraz przedszkole im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy. Docenieni artyści zaprezentowali swoje spektakle na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Grupa teatralna „Bajeczka” zajęła I miejsce oraz otrzymała nominację do udziału w festiwalowej gali w kaliskim teatrze. Przedszkole z Taczanowa zajęło 6 miejsce, natomiast Dobrzyca uplasowała się na miejscu 5. Uroczysta gala XIX KSTP odbyła się 3 czerwca, a na widowni Teatru im. W. Bogusławskiego znalazło się wielu znakomitych gości; naszej grupie towarzyszyła Danuta Prusinowska – Zmyślony – dyrektor „Bajki”, Przemysław Marciniak – szef domu kultury, a także rodzice i rodzeństwo występujących dzieci.

Owacje na stojąco
Podczas gali na scenie Kaliskiego Teatru swoje spektakle zaprezentowało 5 najlepszych finałowych zespołów z Pleszewa, Korzeniewa, Zbierska, Kalisza i Godziesz. Nasi aktorzy otrzymali za swój występ owacje na stojąco, a także nagrodę prezydenta Kalisza oraz wiele nagród rzeczowych. Nauczycielki, przygotowujące spektakl otrzymały nagrodę instruktorską dyrektora ODN w Kaliszu. Grupa teatralna dziękuje wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego dużego przedsięwzięcia. (pb)

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!