Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Będą dalsze rewolucje w pleszewskiej kulturze

› Aktualności 8 miesięcy temu    26.10.2019
Redakcja
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Przez trzy dni, podczas których świętowano w mieście otwarcie nowego domu kultury, przez mury instytucji „przewinęło się” blisko 4,5 tys. mieszkańców. Przez trzy dni, podczas których świętowano w mieście otwarcie nowego domu kultury, przez mury instytucji „przewinęło się” blisko 4,5 tys. mieszkańców.

Pleszew. Około 4,5 tys. osób uczestniczyło w weekendzie otwierającym mury nowego domu kultury przy ul. Kolejowej w Pleszewie. Jak zapowiadają władze miasta, wspomniane trzy dni imprez były swoistą „pigułką” tego, co czeka nas w przyszłym roku. A dyrektor instytucji zapowiada otwartą dyskusję dla mieszkańców, która podsumuje wszystkie dotychczasowe „rewolucje kulturalne” i jednocześnie zapowie dalsze zmiany.

 

- Ok. 4,5 tys. osób, które uczestniczyły w weekendzie otwarcia nowej „zajezdni kultury” to wynik taki sam, a nawet lepszy, niż liczba osób, która przychodziła na Dni Pleszewa - wylicza burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Przypomnijmy: nowa siedziba domu kultury przy ul. Kolejowej została otwarta „z pompą” 11 października. Przez trzy dni odbyło się tam w sumie 18 imprez - o bardzo różnej tematyce - od muzyki, po warsztaty, a nawet turniej gier komputerowych.

- To co wydarzyło się przez ten weekend było pigułką tego, co czeka nas w przyszłym roku - zapowiada już teraz burmistrz. - Bo chcemy, żeby kultura w Pleszewie była właśnie taka jaką widzieliśmy - czyli różnorodna - dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Nowy dom kultury oficjalnie otwarty! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Włodarz Pleszewa przyznaje, że miasto szykuje się także do czasu podsumowań dotychczasowych zmian. - Zbliżamy się do etapu, w którym chcemy przedstawić - które przedsięwzięcia nam wyszły, a z których trzeba zrezygnować lub je ograniczyć - zapowiada Arkadiusz Ptak.

Wspomniane podsumowanie - wraz z otwartą dyskusją dla mieszkańców - szykowane jest na przełomie roku.

- Tak jak deklarowałem, na przełomie grudnia i stycznia zaproszę na otwartą dyskusję, na której przedstawimy wszelkie dane o tym jak przebiegały poszczególne imprezy. A z tego wyłoni się obraz: co warto kontynuować, a z czym warto się pożegnać. Pochwalimy się także, kogo udało się zaprosić na przyszły rok do Pleszewa - komentuje z kolei Przemysław Marciniak, dyrektor domu kultury.

Jak dodaje, nowe miejsce na pewno pozwoli rozwinąć skrzydła pleszewskiej kulturze.

Kontynuacja „rewolucji kulturalnej” w mieście dotyczyć ma w przyszłości zwłaszcza dzieci i młodzież. - Czeka nas zupełnie nowa oferta edukacyjna dla dzieci. Tu właśnie chcę zrobić bardzo dużą rewolucję. W listopadzie planujemy zaprosić dzieci i młodzież - by poznali możliwości nowego budynku. Wprost przy okazji ich zapytamy - w jakich zajęciach chcieliby uczestniczyć. To z kolei będzie podwaliną do nowej oferty, z nowymi instruktorami, którą planujemy od stycznia - mówi dyrektor domu kultury.

I zapowiada, że „okres po budowie” nowej instytucji, z pewnością będzie swoistą chwilą oddechu, która da z kolei czas na gruntowne przygotowanie nowej - „skrojonej na potrzeby mieszkańców” - oferty. - Myślę, że jakościowo pójdziemy mocno do przodu - zapowiada już teraz Przemysław Marciniak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zenekk
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Problem w tym, że w Pleszewie nie ma ludzi kultury, jeśli byli to wyjechali. Mamy piękne obiekty, ale w nich niewiele istotnych wydarzeń. Pamiętacie dawne, skromne muzeum prowadzone przez śp dyrektora Szpunta, ile się tam działo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ historia się kłania
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
O Matko ! - co za okropnego zwrotu użyto informacji: - REWOLUCJA KULTURALNA. Człowiek, który je wypowiedział, chyba nawet "po łebku" nie zna historii świata. Czyżby w Pleszewie miała nastąpić "powtórka z historii" ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ robol ze stoczni
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Kolego tudzież koleżanko Czytelnik, określenie "rewolucja kulturalna" odnosi się do jednego, specyficznego wydarzenia w historii, którego raczej powtórki byś nie chciał lub nie chciała. Są pewne określenia odnoszące się specyficznie do jednego wydarzenia i używanie ich w innym kontekście jest po prostu niesmaczne. Czy podobałoby Ci się gdyby w artykule o Stali Pleszew użyto określenia, że nasza drużyna dokonała "holokaustu" na przeciwnikach w odniesieniu do ich całkowitego rozgromienia? Myślę, że nie bardzo. Jeśli nie wiesz o czym mowa bo rozkładasz to na czynniki pierwsze i próbujesz wyjaśniać nam nieoświeconym o co chodzi to może zapoznaj się z tym. :) https://pl.wikipedia.org/wiki/...
~ Czytelnik
8 miesięcy temu ocena: 50%  2
"Rewolucja" czyli zmiana, która następuje w dość krótkim czasie. "Kulturalna", ponieważ odnosi się do "Domu Kultury" i szeroko pojętych działań kulturalnych. Bardziej mnie razi zjedzona literka przed słowem "informacji" w komentarzu niż zwrot "Rewolucja Kulturalna". Pozdrawiam
~ Lin Piao
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Mao Tse Tung się kłania. to tak dla uzupełnienia.