Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Będzie maszt przy Polnej?

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    11.06.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kościelna Wieś. Czy przy Polnej powstanie maszt - stacja bazowa telefonii komórkowej?

Mieszkańcy protestują. A powód mają. Przy Polnej w Kościelnej Wsi, w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań, niedaleko osiedla "Złote Łąki" inwestor z Warszawy chce pobudować maszt. Planowana wysokość - 56 metrów. Warszawska spółka wystąpiła do starosty pleszewskiego z wnioskiem o wydanie decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę. Swoje zastrzeżenia staroście przedstawili już mieszkańcy Kościelnej Wsi. Przekonują, że lokalizacja masztu nie spełnia podstawowych wymogów. Ponadto uważają, że drastycznie spadnie wartość sąsiednich nieruchomości, a sam maszt - ze względu na wysokość i bezpośrednie usytuowanie w sąsiedztwie domostw - może stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia. Ponadto tłumaczą, że taka budowla zakłóci dotychczasowy ład architektoniczny tego obszaru.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o planowanej budowie masztu telekomunikacyjnego w Białobłotach w gminie Gizałki. Mieszkańcy nie chcieli kolejnego masztu. – Jeden już stoi przy szkole. Drugi – niedaleko przy remizie w Orlinie. Trzeci to już byłaby przesada – mówiła wówczas sołtys, Jolanta Szkudlarek. Efekt protestu był dla mieszkańców Białobłot zadowalający. – Mieliśmy rozprawę administracyjną, na której omawiany był ten temat. Wydaliśmy decyzję odmawiającą ustalenia warunków zabudowy dla tej inwestycji – mówił wójt Gizałek Robert Łoza.

Co sądzicie o sprawie? Czy jesteście przeciwni budowie takich obiektów w sąsiedztwie domów?

Czy jesteś przeciwny budowie masztów telekomunikacyjnych w sąsiedztwie domów?

Tak

ankieta dodana 11.06.2019, ilość wszystkich głosów: 45
TAK
78%
NIE
22%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!