Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona

Broniszewice. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

› Aktualności 6 miesięcy temu    8.11.2019
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Broniszewicach już wiedzą jak bezpiecznie zachować się na drodze, dlaczego warto nosić odblaski i jak wezwać pomoc. Wszystko dzięki akcji edukacyjnej „Bezpieczeństwo ponad wszytko’, którą w październiku przeprowadzono w placówce. – Udział w niej wzięli uczniowie wszystkich klas z naszej szkoły, cel był jeden uświadomić uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich na drodze i jak powinni się prawidłowo zachować – podkreśla dyrektor szkoły Mariusz Wieczorek.

Wszystko odbywało w formie zabaw i konkursów. Najmłodsi, czyli klasy I-III, mieli za zadanie stworzenie pracy plastycznej pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, uczniowie klas III-IV pisali wierszyki dotyczące tej tematyki, dzieci z klas V-VI tworzyły transparenty, a najstarsi czyli uczniowie dwóch ostatnich klas mieli za zadanie wykonanie komiksu pt. „Służby ratownicze w akcji”.

Wszyscy wzięli też udział w konkursie na odblaskową kamizelkę. W wybrane dni nauczyciele sprawdzali, czy uczniowie noszą odblaski w widocznych miejscach.

Na finał akcji, który zorganizowano wczoraj zaproszono pleszewskich policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę z najmłodszymi i przedstawiciela firmy MTM Industries, głównego sponsora akcji. – Bezpieczeństwo na drodze zwłaszcza najmłodszych jest bardzo ważne, zdajemy sobie z tego sprawę, stąd nasz patronat nad tego typu akcjami – podkreślał podczas spotkania Maciej Zawal.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!