Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMYŚLISZMASZ

Co ze święceniem pokarmów w Wielkanoc? Jest odpowiedź Episkopatu

› Aktualności 2 miesiące temu    21.03.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A

Czy w związku z obecną sytuacją odbędzie się tradycyjne święcenie pokarów w kościołach podczas Świąt Wielkanocnych? Dziś Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało zalecenia dla biskupów.

 

21 marca Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało zalecenia dla biskupów, m.in. w związku ze zbliżającymi się świętami. Co z nich wynika?

CZYTAJ TAKŻE: Co ze spowiedzią wielkopostną? Mamy odpowiedź

CZY ODBĘDZIE SIĘ ŚWIĘCONKA PODCZAS ŚWIĄT WIELKANOCNYCH?

- Nie zaleca się organizowania tradycyjnego święcenia pokarmów. Zamiast tego proponuje się obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym, zgodnie z Księgą „Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich” - czytamy w dokumencie.

W dokumencie przypomniano ponadto, że w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii istnieje konieczność ograniczenia liczby wiernych uczestniczących w zgromadzeniach religijnych - według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych.

CZYTAJ TAKŻE: Czy komunie zostaną przesunięte? Znamy stanowisko kurii

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!