Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMYŚLISZMASZ

Dobrzyca. Mieszkańcy: - Bez chodnika jest tu niebezpiecznie!

› Aktualności 6 miesięcy temu    1.12.2019
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Dobrzyca. Czy przy ul. Szkolnej w Dobrzycy może powstać chodnik?

 

Przypomnijmy: dziś przy wspomnianej trasie nie ma pobocza ani chodnika. - A to zagraża bezpieczeństwu dzieci - opisuje radna Lidia Parysek, która napisała w tej sprawie interpelację - z prośbą o uwzględnienie w budżecie na rok 2020 pieniędzy na budowę chodnika w rejonie Szkolnej.

- Tym bardziej, że powstaje tam targowisko i w dni targowe zwiększy się ruch na tym odcinku - zaznacza.

Co na to burmistrz? Przeczytasz o tym we wtorek w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bezradnyxx
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
Do Michała Na ulicyJarocińskiej nawet gdyby ktoś chciał zaparkować na poboczu to nie ma gdzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ano
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
Gdzie tam można zaparkować? Ja radził się przejść ulica Jarocinska kiedy pada i samochody jadą jak opętane, mu jako mieszkancy nawet przejsc chodnikem nie możemy, bo są takie kałuże wielkie, a studzienki kanalizacji to jedna wielka sciema
~ Ano
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Wreszcie ktoś poruszył temat ulicy Jarocinskiej, tylko burmistrz twierdzi że to powiatowka jest i co on ma do tego,. Chyba trzeba tragedii zarówno na Szkolnej jak i Jarocinskiej, żeby się radni pozostali ockneli i zaczęli działać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bezradny xx
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Na ulicy Szkolnej jest chociaż ograniczenie ruchu ,a na Jarocińskiej samochody pędzą i nie ma szansy gdziekolwiek zejść na pobocze .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
6 miesięcy temu ocena: 0%  3
Może jak nasze społeczeństwo nauczy się przestrzegania przepisów drogowych i zachowania zdrowego rozsądku albo parkowania gdzie popadnie to chodnik nie będzie potrzebny
~ Dobrzyczanin
6 miesięcy temu ocena: 95%  2
Mam proste rozwiązanie. Przy ul. Szkolnej jest pusta działka granicząca ze szkolnym boiskiem. Stoi na niej transformator, więc jest nieużyteczna budowlanie. Czy nie można zrobić tam chodnika do szkolnego boiska? Do tego wyniesione przejście dla pieszych. Dzięki temu dzieci musiałyby pokonać tylko jedno przejście i już znalazłyby się na bezpiecznym terenie szkolnym. Następnie zamykamy ogrodzeniem ruch na ślepym odcinku szkolnej na wysokości bramy do podstawówki, łącząc tym samym cały teren szkolny w jeden kompleks. Organizacja w takiej formie jak jest teraz i przeniesienie targowiska w to miejsce to skrajna głupota i narażanie dzieci. P.S. Czy ktoś sprawdził kiedyś czy do budynków szkolnych jest w stanie dojechać np. drabina strażacka albo strażacka cysterna z wodą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Szacunek dla spostrzegawczości radnych z Dobrzycy. Tak jest nie od dziś, tylko od zawsze! Czasami jak ktoś staje za blisko, to nie dostrzega problemu! Ten chodnik powinien istnieć już od dziesiątek lat, tak chociażby jak przy Jarocińskiej do cmentarza, ale lepiej późno niż zbyt późno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji