Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Dobrzyca. Rewolucja śmieciowa. Będą zmiany w stawkach!

› Aktualności 6 miesięcy temu    24.11.2019
Redakcja
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Dobrzyca. „Druga rewolucja śmieciowa” nie ominie Dobrzycy. Podwyżki - podobnie jak w innych gminach - będą nieuchronne. Pozostaje tylko kwestia: o ile. To nie wszystko. Mieszkańców czeka także zmiana sposobu naliczania opłat. 

 

O „drugiej rewolucji śmieciowej”, która wiązać się będzie z kolejnymi podwyżkami za śmieci - ostrzegaliśmy już na naszych łamach. Przypomnijmy: wprowadzona we wrześniu ustawa diametralnie zmieniała dotychczasowe „zasady gry”.

Pierwsza - zasadnicza - zmiana to obowiązek segregacji dla wszystkich mieszkańców. Od teraz segregować ma każdy. Druga, to zwiększone normy recyklingowe dla gmin. A wszystko to w otoczce zwiększających się opłat wokół - m.in. kolejnym wzrostem cen odbioru odpadów w instalacji w Witaszyczkach, gdzie trafiają nasze śmieci. Przypomnijmy: tylko w tym roku podnoszono tam cenę już czterokrotnie. Wspomniane zmiany spowodowały, że kolejne gminy w naszym powiecie zaczęły głośno mówić o podwyżkach za odbiór śmieci sprzed naszych posesji. Stawki podniesiono już zresztą w Pleszewie, do podwyżki przymierzają się także Gizałki.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Od grudnia czekają nas kolejne podwyżki za śmieci

Jak się okazuje zmiany - a konkretnie podwyżki - nie ominą także Dobrzycy. Wskazują na to choćby wyniki pierwszego przetargu, jaki gmina zorganizowała na odbiór i transport odpadów w roku 2020. Kwota, jaką zaplanowano na ten cel wynosiła ok. 463 tys. zł. Tymczasem obydwie oferty, jakie wpłynęły, drastycznie przekraczały wspomnianą stawkę (druga niemal dwukrotnie!). - Wspomniany przetarg będziemy musieli unieważnić - zapowiada „Życiu Pleszewa” burmistrz Jarosław Pietrzak.

WIĘCEJ O PLANOWANYCH ZMIANACH PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ micho
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
wdobrzyc smieci drorzeja bo burmistrz zurzyte kondony przywozi do dobrzucy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawski
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Miejmy nadzieję, że w cenach nie przegonimy dużych miast typu Szczecin, Bydgoszcz, Łódź czy Katowice, bo tam po podwyżkach ma być od stycznia 2020 r. od 21,30 zł (Katowice) do 24,00 zł (Łódź) od osoby za śmieci segregowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ micho
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
wiecej smieci bedzie wrowach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
6 miesięcy temu ocena: 82%  1
Jak widać na materiałach wideo z sesji, tylko radny Banaszak walczył za wszystkich mieszkańców. Reszta tylko rączki w górę na wszystkie uchwały burmistrza....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji