Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dobrzyca. W bloku ulatniał się gaz. Interweniowali strażacy

› Aktualności 2 miesiące temu    30.07.2020
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. OSP Dobrzyca

Gmina Dobrzyca. W środę – 29 lipca - w jednym z bloków w Dobrzycy ulatniał się gaz.

 

Do zdarzenia doszło wieczorem, po godz. 22.00.

R E K L A M ABolsius

- Po dotarciu zastępu na miejsce zdarzenia ratownicy szybko ustalili, że w jednym z mieszkań na parterze ulatnia się gaz. Istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, że w mieszkaniu znajduje się co najmniej jedna osoba. Podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji wszystkich mieszkańców klatki schodowej, jednocześnie kolejni ratownicy dostali się do mieszkania przez okno i wyprowadzili z niego jedną osobę, której została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc a następnie została ona przekazana i przetransportowana przez ZRM do szpitala w celu obserwacji – informują strażacy z OSP Dobrzyca.

Mieszkanie oraz całą klatkę schodową sprawdzono czujnikami - wskazywały one stężenie gazu. Po dokładnym przewietrzeniu stężenie spadło do zera i mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ prawnik z kancelarii windy
  2 miesiące temu ocena: 80%  2
  Gaz się nie ulatniał, gdy był kontroler z czujnikiem, który raz w roku kontroluje instalację gazową. Na dodatek wystawił protokół z przeglądu i wziął pieniądze za te czynności.. Z tym rocznym kontrolowaniem instalacji gazowej przez tzw. "rzeczoznawcę", to wielki pic na wodę. Gdy kontroluje, instalacja jest szczelna, ale w następnym dniu może się rozszczelnić i co wtedy? Tak jest we wszystkich blokach. PO ch. ta kontrola.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Młody
  2 miesiące temu 1
  Kontrola jako kontrola jest potrzebna. U ojca znajomego widziałem kiedyś "fachowe" złącze gazowe gdzie nawet monterzy którzy przyjechali naprawiać tą samoróbkę, zastanawiali się jak to jeszcze nie walnęło. Analogiczny przykład w motoryzacji. Przeglądy muszą być robione bo inaczej "Mirki" zaczęłyby jeździć na takim szrocie, że strach byłoby jeździć obok takich.