Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Epidemia żółtaczki pokarmowej w Krotoszynie i Ostrowie Wlkp.

› U sąsiada› Krotoszyn ponad rok temu    19.04.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

17 osób z terenu powiatu krotoszyńskiego i ostrowskiego zaraziło się wirusem żółtaczki pokarmowej. Pracownicy miejscowego sanepidu podkreślają, że można już mówić o epidemii.

Jak podaje portal krotoszynska.pl pierwszy przypadek Wirusowego Zapalenia Wątroby typu A wykryto w Krotoszynie w lutym.

Chorzy przebywają w szpitalach w Poznaniu, Koninie i Kaliszu. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest kilkaset osób. Większość chorych, u których wykryto wirus HAV pracowało w restauracjach, sklepach i firmach produkujących żywność.

Pleszewski sanepid, póki co nie otrzymał żadnych zgłoszeń o osobach zarażonych wirusem.

 

- Taką informację przekazują nam lekarze. Póki co, nie mamy żadnego zgłoszenia – informuje Jolanta Ulatowska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie.
 

Przestrzega jednak, że żółtaczką typu A zwaną potocznie „chorobą brudnych rąk”, można zarazić się przez nieprzestrzeganie elementarnych zasad higieny.- Dlatego należy bardzo często myć ręce i np. owoce, które spożywamy – radzi.
 

 

Więcej na www.krotoszynska.pl
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!