Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Famot otworzył nową halę XXL Machining [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności 7 miesięcy temu    26.10.2019
Redakcja
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Zwieńczeniem otwarcia hali XXL Machining było symboliczne przecięcie wstęgi. Zrobić mógł to każdy z zaproszonych gości.Zwieńczeniem otwarcia hali XXL Machining było symboliczne przecięcie wstęgi. Zrobić mógł to każdy z zaproszonych gości.

Pleszew. Jedna z najnowocześniejszych na świecie hal z branży obrabiarek oficjalnie została otwarta w pleszewskim Famocie. Wielomilionowa inwestycja to krok milowy dla firmy, który pozwoli znacznie zwiększyć możliwości produkcyjne. To szansa także dla miasta. Bo Famot zamierza rozwijać się nadal - właśnie w Pleszewie.

 

- Przyjazność dla środowiska naturalnego, efektywność energetyczna, redukcja dwutlenku węgla oraz automatyzacja i digitalizacja procesów produkcyjny - to były główne cele, które chcieliśmy osiągnąć budując tę halę - wyliczał podczas wielkiego otwarcia obiektu o nazwie XXL Machining, prezes Famotu Zbigniew Nadstawski.

Potężna hala - o powierzchni ok. 6,1 tys. m² to kolejny - po cyfrowej fabryce otwartej w minionym roku - krok milowy w rozwoju największej pleszewskiej firmy.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Famot zainwestował w najnowsze technologie [ZDJĘCIA]

Nowe centrum obróbkowe jest w pełni zautomatyzowane i zdigitalizowane - ogromne, kilkudziesięciometrowe konstrukcje pozwalają na obróbkę korpusów do 40 ton. Poza innowacjami z branży hala spełnia także najwyższe kryteria efektywności energetycznej. System stabilizacji termicznej gwarantuje stałość temperatury 24/h, a oszczędność energii oraz emisji CO2 dzięki systemowi inteligentnego zarządzania obiektem sięga odpowiednio 772 tys. kWh i 512 t CO2!

CZYTAJ TAKŻE: Famot został najlepszą firmą przemysłową w Polsce!

Przypomnijmy: do druga tak wielka inwestycja Famotu w naszym mieście w ostatnim czasie - po niedawnym otwarciu cyfrowej fabryki. W sumie - dzięki zainwestowaniu ok. 100 milionów euro zakład zwiększy docelowo swoją powierzchnię do 50 tys. m² - a tym samym swoje możliwości produkcyjne - produkowanych będzie tu ponad 4 tys. zespołów wrzecion do tokarek i centrów obróbkowych, wiele kluczowych komponentów oraz 2 tys. samych obrabiarek finalnych.

Piątkowa uroczystość - czyli wielkie otwarcie nowego obiektu - była okazją do podziękowań. - Przede wszystkim dziękujemy naszym kontrahentom i wszystkim, którzy przyczynili się do zbudowania hali i rozwoju naszej firmy - wyliczał prezes Nadstawski.

ZOBACZ WIDEO:

 

Odnosząc się do rozwoju Famotu porównał dotychczasowy czas do meczu piłki nożnej.

- W mojej ocenie nieźle zagraliśmy w pierwszej połowie i mamy wielką szansę, by wygrać mecz. Ale wygrywają ci, którzy strzelają bramki. Nie wystarczy się starać, trzeba być skutecznym. Dlatego - dopiero, gdy wszystkie procesy będą wdrożone, będziemy mogli mówić o sukcesie - dodawał.

CZYTAJ TAKŻE: Famot otworzył swoje drzwi dla mieszkańców [ZDJĘCIA, WIDEO]

Podczas uroczystości prezes Nadstawski dziękował i wyróżniał wiele osób - m.in. pracowników, władze DMG MORI, zaprzyjaźnione firmy, kontrahentów, czy władze miasta. Szczególe podziękowania trafiły jednak tego dnia do Christiana Thönesa, prezesa zarządu DMG MORI. Bo - jak podkreślał kilkukrotnie Zbigniew Nadstawski - gdyby nie jego decyzja, tej wielkiej inwestycji w Pleszewie po prostu by nie było.

 

Sam Christian Thönes zaznaczał z kolei, że podjęcie decyzji o budowie trwało ok. 30 sekund.

- Odnosząc się do porównania o piłce nożnej - to sport zespołowy. Jestem przekonany, że mamy świetnych zawodników, dlatego możemy podejmować szybko ważne decyzje. Bo jeśli współpracujemy z właściwymi ludźmi, we właściwym miejscu i szybko podejmujemy decyzje - to efekty są widoczne. Nie możemy stanąć w miejscu, chcemy rozwijać się dalej - podkreślał prezes DMG MORI.

Jak dodawał, nowa fabryka nie byłaby możliwa bez zaangażowania Zbigniewa Nadstawskiego. - Jest on typem człowieka, który potrzebuje nowych wyzwań, więc musimy mu wciąż wyznaczać nowe zadania - żartował Christian Thönes.

Na koniec nie zabrakło też pochwał w stronę naszej gospodarki. - Polska jest doskonałym miejscem do rozwoju naszego biznesu - chwalił prezes DMG MORI.

Podziękowania - ze strony Zbigniewa Nadstawskiego - trafiły także na ręce burmistrza Arkadiusza Ptaka. A sam włodarz również podkreślał, że rozwój Famotu, to także rozwój Pleszewa.

- Nie ma dobrze funkcjonującego miasta bez dobrze funkcjonującego biznesu. To biznes płaci podatki, tworzy nowe miejsca pracy i dzięki niemu możemy w samorządzie inwestować i poprawiać warunki życia mieszkańców oraz tworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości. Cieszę się, że Famot - dzięki zaangażowaniu DMG MORI - może rozwijać się i być w najlepszej drużynie branży obrabiarek - komentował Arkadiusz Ptak.

Pozostając w tematyce piłki nożnej podkreślał zdecydowanie, że Famot już wygrał. - Wygrał nie tylko pierwszą połowę, ale jestem przekonany, że wygrał cały mecz i cały turniej. I mówię nie tylko o mistrzostwach Europy, ale świata. Można dostać szansę, ale trzeba ją wykorzystać. I niewątpliwie pan prezes Nadstawski wykorzystał ją - nie tylko z korzyścią dla firmy, ale całego koncernu i całego miasta - dodawał burmistrz Pleszewa.

Zwieńczeniem otwarcia hali XXL Machining było symboliczne przecięcie wstęgi. Zrobić mógł to każdy z zaproszonych gości.

CZYTAJ TAKŻE: Famot ma w planach poważne inwestycje? [DUŻY WYWIAD]

Na koniec warto zaznaczyć, że Famot kupił niedawno 5,3 hektara ziemi w mieście - pod kolejne inwestycje w Pleszewie.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ tokarz
  7 miesięcy temu ocena: 100%  7
  A co tam robił dyrektor Domu Kultury Pleszew. Czy Famot to jednostka kulturalna ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ On
  7 miesięcy temu ocena: 92%  6
  A pensje, mierne
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ robol ze stoczni
  7 miesięcy temu ocena: 90%  5
  Nie dajcie się zwieść pozorom. Otwarcie z wielką pompą ale pracownicy firmy coraz częściej mówią o tym, że w Famocie źle się dzieje...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obserwator
  6 miesięcy temu 4
  Dobre sobie byłem dość stałym bywalcem na terenie famotu jako pracownik fizyczny, kilku znajomych tam pracuje,i to jest idealny przykład Dasz palec, to wezmą całą rękę.. Byłem świadkiem jak chcieli żeby ludzie zostali 2h dłużej aby skończyć maszynę to wielki bunt, jeden dział na drugi patrzeć nie może, ludzie tam pracujący podkreślam nie wszyscy chcieliby zarabiać kokosy a jeszcze trochę na 8h power banki by nie wystarczyły jak ludzią tak źle zapraszam do firm prywatnych 10h dziennie soboty po 6 i nadgodziny a wykażą ci stawkę minimalną nie mając prawa do wakacji pod grusza i dodatkowego 1200 zł za 2 tyg wolnego nie wspominając że nie jedna os pracuje na zewnątrz w deszczu, mrozie a pracownicy famotu robiący wielki lament bo brama wjazdowa była otwarta 2min i zawialo chłodem nie mówię że to idealna firma płacą krocie bo można by się było rozpisywać jaki tam nie ład i najlepiej to widać przy wizytacjch
  ~ Zz
  7 miesięcy temu ocena: 60%  3
  Coś kosztem czegoś
  ~ Tymek
  7 miesięcy temu ocena: 62%  2
  Pięknie. Może by tak ta fabryka zainwestowała w rozwijająca się w Pleszewie koszykówkę, piłkę nożną, bo sukces na szczeblu sportowym w Pleszewie też można osiągnąć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pleszewski kibic
  7 miesięcy temu ocena: 82%  1
  Niezwykle trafne spostrzeżenie Tymka. Ja zaś dodam, że może by zmienić nazwę klubu sportowego STAL Pleszew na STAL - DMG MORI Pleszew.... Tu prośba do pana Christiana Thönesa - prezesa zarządu DMG MORI o wydanie stosownego polecenia panu prezesowi Zbigniewowi Nadstawskiemu .Och jakby wówczas było fajnie dla obu stron !