Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Flota samochodowa i monitoring gps – jak zwiększyć efektywność swojej firmy?

› Motoryzacja ponad rok temu    27.02.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielu przedsiębiorców, zakładających swoje firmy, zastanawia się nad kupnem lub leasingiem floty samochodowej. Może ona stanowić działanie marketingowe ze względu na logotypy i reklamy na pojazdach lub być premią dla pracowników, która podbuduje ich zaufanie i wierność pracodawcy. Niektóre zakłady i przedsiębiorstwa opierają się właśnie na własnej flocie samochodowej i nie mogą bez niej istnieć.

 

Flota samochodowa – co to jest i jakie są jej rodzaje?

Są to wszystkie pojazdy należący do danej firmy lub przez nią wynajmowane. Zazwyczaj wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje: flota osobowa, składająca się z samochodów osobowych oraz tabor ciężarowy, złożony z pojazdów o większych gabarytach. Przykłady obu typów można znaleźć wszędzie, od sieci taksówek, firm przewozowych, samochodów policji i służby zdrowia, po większe ciężarówki towarowe, a nawet pociągi. Sprawne zarządzanie flotą samochodową poprawia działanie firmy i zwiększa jej efektywność. W celu jeszcze lepszego dysponowania taborem powstała nowa funkcja – fleet manager. Pracownik na tej pozycji zajmuje się sprawami administracyjnymi, kontrolą przeglądów technicznych pojazdów, sprawdzaniem czasu pracy kierowcy i jego stylu jazdy, badanie i wyznaczanie nowych tras, które będą najkorzystniejsze. By jeszcze bardziej wspomóc zarządzanie flotą, używa się oprogramowania do monitoringu gps, które pozwalają m.in. na śledzenie bieżącego położenia każdego z samochodów floty.

flota_1

Monitoring gps – funkcje i korzyści

Zatem w czym jeszcze monitoring gps ułatwia pracę floty samochodowej? Oprogramowanie rejestruje aktualną pozycję wszystkich pojazdów, dlatego fleet manager może nimi sprawniej zarządzać. Monitorowanie czasu pracy kierowcy również ułatwia rozliczanie się z nim. Pracownik również dostaje szybsze i korzystniejsze trasy, co eliminuje stanie w korkach i zmniejsza zużycie paliwa, które również jest cały czasu kontrolowane.

flota_2

Zobacz więcej na https://www.verizonconnect.com/pl/

Dzięki historii trasy możemy również analizować pracę floty, tendencje ruchu na drodze i odpowiednio do nich wprowadzać zmiany, mające na celu zwiększenie efektywności. Większość oprogramowani mają szybki czas przesyłania danych, więc szczegółowe dane z map dostaje się w ciągu kilkudziesięciu sekund. W dodatku niektóre monitoringi gps mają wyznaczony czas działania, np. od 6 do 18, w godzinach pracy kierowcy, dzięki czemu, jeśli pracownik może korzystać również prywatnie z pojazdu, jego lokalizacja nie jest już wtedy monitorowana. Możliwość stworzenia wielu kont pozwala na korzystanie z jednego pojazdu przez więcej niż jedną osobę.

Podsumowanie

Korzyści można znaleźć więcej, więc ciężko nie przyznać monitoringowi gps zalet i zasług, które wspomagają pracę floty, a co za tym idzie, całej firmy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!