Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Forum Rolnicze Powiatu Pleszewskiego już niedługo!

› Aktualności 7 miesięcy temu    7.02.2020
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Powiat pleszewski. Marszew. 20 lutego 2020 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie odbędzie się Forum Rolnicze Powiatu Pleszewskiego.

 

W spotkaniu uczestniczyć będą m.in.: parlamentarzyści oraz przedstawiciele agend i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, działacze samorządu terytorialnego i rolniczego, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych działających w otoczeniu rolnictwa.

Wszystko rozpocznie się o godz. 10.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie - 20 lutego.

W programie forum znajdą się m.in. następujące tematy: rozwój szkolnictwa rolniczego w powiązaniu z rynkiem produkcji rolniczej, działania uruchamiane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działalność KOWR oraz możliwości zagospodarowania nieruchomości z zasobu Skarbu Państwa, Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin i działalność WIORiN, problematyka chorób zakaźnych, w tym zagrożenie ze strony wirusa ASF i ptasiej grypy, omówienie zadań innych instytucji działających w otoczeniu rolnictwa na rok 2020, program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganiu dalszemu zanieczyszczeniu, zwiększenie wykorzystania krajowego białka paszowego, w tym promocja uprawy soi non GMO, wsparcie działalności Kół Gospodyń Wiejskich, promocja kuchni regionalnej i polskiego dziedzictwa kulinarnego, usługi finansowe dla rolnictwa, w tym kredyty preferencyjne oraz produkty ubezpieczeniowe, omówienie aktualnej sytuacji w rolnictwie oraz bieżących spraw dotyczących funkcjonowania rolnictwa.

FORUM ROLNICZE POWIATU PLESZEWSKIEGO odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sołtys
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Zlot promotorow rządowej propagandy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik polski
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
A ja myślałem, że organizuje to pan starosta Maciej Wasielewski. Dobrzę, że redakcja doinformowała, że forum jest organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa. Będę obecny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji