Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Gizałki. Zmiany kadrowe w GCK

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    1.07.2020
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Gizałki. Zmiany kadrowe w GCK. "To był naturalny wybór”
 


Radni już wcześniej planowali powołać zastępcę dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach. Miał on odciążyć w obowiązkach byłą już szefową placówki – Jolantę Roszak. I pomóc w bieżącej działalności, organizowaniu imprez, kwestiach finansowych czy w podpisywaniu wszelkich dokumentów. To wymagało zmian w statucie, które z jednej strony dostosowywały jego treść do aktualnej ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, a z drugiej umożliwiały zlecenie innemu pracownikowi zadań, które do tej pory wykonywał dyrektor.

Sprawa ta miała być omawiana na jednej z komisji. Niestety – dzień przed posiedzeniem – szefowa GCK w Gizałkach - Jolanta Roszak - zmarła.

- Przygotowując projekt uchwały, wiedzieliśmy, że pani Jolanty przez dłuższy okres czasu nie będzie w pracy, ale liczyliśmy, że jak upora się z problemami zdrowotnymi, to do nas wróci. Dziś już wiemy, że tak się nie stanie – tłumaczył wówczas wójt Gizałek - Robert Łoza.

I jednocześnie wyjaśniał: Sama zmiana statutu nic nie da, bo ten podlega publikacji w dzienniku urzędowym, czyli mielibyśmy kolejne 3 tygodnie, gdzie GCK nie mogłoby funkcjonować, a mamy podpisane umowy, wpłacone zaliczki. Będziemy te pieniądze chcieli odzyskać, bo najprawdopodobniej Festynu Nocy Świętojańskiej nie uda się zorganizować. No i nie da się nic zrobić bez osoby nie mającej umocowania prawnego. Dlatego konieczne okazało się powołanie nie zastępcy – a osoby pełniącej obowiązki dyrektora.

Zdecydowano się powierzyć tę funkcję pracownicy GCK – Judycie Podsadnej.

– Pani Judyta Podsadna jest jedynym pracownikiem GCK, więc to był naturalny wybór. Nowe obowiązki będzie pełnić do końca bieżącego roku – informuje wójt Robert Łoza.

Sama zainteresowana mówi krótko. –Trzeba się przyzwyczaić do nowej sytuacji. To jest trudne z tego względu, że pracowała z panią Jolą, a teraz jej już nie ma… – mówi Judyta Podsadna.

A co będzie za pół roku? Do tej pory dyrektora GCK wybierali radni. Teraz – w związku z nowymi zapisami w statucie – decyzję w tej sprawie podejmować będzie wójt. Zmianę taką wprowadzono, by dostosować statut do ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Tak więc za kilka miesięcy gospodarz gminy sam wybierze nowego szefa placówki.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zosia
miesiąc temu ocena: 0%  2
W urzędach powinni robić sami młodzi ludzie bo oni pracują z chęcią
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dr psychiatrii
miesiąc temu ocena: 100%  1
Zosiu szybko do lekarza.