Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Gmina Pleszew. Będzie nowe oświetlenie i zmiany na skrzyżowaniu na krajowej „11”

› Aktualności miesiąc temu    2.07.2020
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło właśnie inwestycje drogowe, które mają być realizowane przez GDDKiA jeszcze w tym roku.

 

Wśród 16 inwestycji zaplanowanych w całej Polsce znalazły się również dwie w naszym regionie - pierwsza to budowa oświetlenia wraz z przebudową skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 11 w Pleszewie.

Chodzi o skrzyżowanie z drogą gminną do Baranówka - gdzie poza oświetleniem powstanie także wyspa osłaniająca lewoskręty oraz znaki. Nowe oświetlenie będzie również na skrzyżowaniu „krajówki” z drogą powiatową - do Nowej Wsi w kierunku Taczanowa.

- Realizację prac zaplanowano na rok 2020 - komentuje Alina Cieślak, rzecznik prasowy GDDKiA.

- Na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 11 z ulicą Armii Poznań oraz z ul. Podgórną powstanie oświetlenie - m.in. 15 lamp LED i 2 lampy przejść dla pieszych. Inwestycję prowadzi GDDKiA, ale samorząd MiG Pleszew wydał prawie 16 tys. zł na dokumentację - precyzuje ponadto burmistrz Arkadiusz Ptak.

To nie koniec - zmiany będą również na „jedenastce” w samym Kotlinie. Tu również zaplanowano budowę sygnalizacji świetlnej oraz zmiany, które mają poprawić bezpieczeństwo.

- Celem inwestycji jest budowa sygnalizacji świetlnej, dostosowanie oznakowania pionowego i poziomego, budowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, przełożenie, wydłużenie oraz zmiana nawierzchni chodnika, likwidacja wyspy azylu w celu wydłużenia pasa lewoskrętu w ciągu drogi krajowej nr 11 (od km 360+791 do km 360+991) - wylicza szczegółowo Alina Cieślak.

Realizacja wspomnianych prac również zaplanowana została na rok 2020.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 11
miesiąc temu ocena: 100%  2
Na Armii Poznań to lepiej niech poprawią krzyżówkę bo po zamontowaniu barier ochronnych jest utrudniona widoczność !!!! Albo się stoi pod górkę i nie widać albo z drugiej strony kierowcy są oślepiani od aut jadących od Baksa stojących pod "górkę".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka powiatu
miesiąc temu ocena: 100%  1
Zgadza się. Te barierki to strata pieniędzy.