Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Jedlec. Biblioteczka plenerowa dla miejscowych i turystów [FOTO]

› Aktualności ponad rok temu    11.06.2019
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W Jedlcu otwarto pierwszą w gminie, a nawet, jak podkreślano, w powiecie, Biblioteczkę Plenerową.

Z taką inicjatywą wyszła Beata Szymoniak – radna gminna, a zarazem sołtysa wsi oraz rada sołecka, przy wsparciu Gołuchowskiego Centrum Kultury „ZAMEK” oraz zaangażowaniu społeczności szkolnej. Biblioteczka stanęła na boisku przy placu zabaw. - Analizowaliśmy różne projekty, ale stwierdziliśmy, że taka biblioteczka będzie najbardziej pasowała do jedleckiego klimatu - mówił Beata Szymoniak na otwarciu. Tego samego dnia została wypełniona książkami przyniesionymi przez dzieci i nauczycieli z lokalnej szkoły oraz mieszkańców miejscowości. W biblioteczce zaaranżowano również półeczkę dla turystów, gdzie wyłożono materiały promocyjne gminy Gołuchów. W uroczystym otwarciu wzięli udział: wójt Marek Zdunek, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów – Elżbieta Kłakulak, dyrektor GCK „ZAMEK” – Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak, radny powiatowy – Radomir Zdunek, proboszcz, dzieci, młodzież i nauczyciele z jedleckiej szkoły oraz mieszkańcy Jedlca. Uroczystość muzycznie uświetniała Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Marszewa.

Przecięcia wstęgi dokonali uczniowie klasy VIII: Karolina Wiśniewska, Hanna Witczak i Michał Młynarczyk. - Ulokowanie biblioteczki jest wybrane nieprzypadkowo - plac zabaw to miejsce spotkań dzieci i rodziców oraz młodzieży, miejsce odpoczynku i relaksu przejeżdżających przez miejscowość turystów. Biblioteczka będzie sugerować, że warto w plenerze również poczytać - mówiła Beata Szymoniak. Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak wyjaśniła, że biblioteczki plenerowe wpisują się w ogólnoświatową ideę zwaną „bookcrossing” – niekonwencjonalny sposób promocji książek i czytelnictwa, a regulamin funkcjonowania biblioteczki jest prosty – książkę można zabrać, przeczytać i podać dalej. - Akcja przekazywania książek jest znana na całym świecie, robi się to na dworcach, na lotniskach, w parkach, a u nas powstało pierwsze takie miejsce biblioteczne, gdzie mieszkańcy mogą przynosić książki i się nimi dzielić - mówiła szefowa GCK "Zamek".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Patokuchary
  ponad rok temu 1
  Takie czasy... Żywcem pomysł skopiować a już najlepiej ze Skandynawii bo tam jest ideał nauczania... Biblioteki w gminie świeca pustkami a jedlec robi pod parkiem szafki z książkami... Już wieczorem pato jedlec podpali budke i będzie wiocha żyła sensacja... Jedlec jak i kucharzy to płynąca rzeka wódki... Przejedzie się tam wieczorem pod sklep...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji