Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jesteś rolnikiem w gminie Pleszew? Wkrótce może do Ciebie zadzwonić urzędnik

› Aktualności 3 miesiące temu    30.05.2020
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Pleszew. Pozbycie się folii po kiszonkach czy opakowań po nawozach - to poważny problem, z którym borykają się nasi rolnicy. Gmina Pleszew dostała pieniądze na usuwanie odpadów pochodzących z rolnictwa.

 

 

Folie rolnicze, siatki i sznurki do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag - tego rodzaju odpady po działalności rolniczej to nie lada kłopot dla naszych gospodarzy.

Temat przewija się m.in. na posiedzeniach Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Bo jak zaznaczają sami rolnicy - odbiór folii jest sporym problemem. Dlatego odpady zalegają później często ich gospodarstwach. Czy jest na to rada?

Poszczególne gminy starają się m.in. pozyskać dofinansownie - z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak sie okazuje, Miasto i Gmina Pleszew takie dofinansowanie właśnie pozyskała. A to oznacza dobrą informację dla rolników z tego terenu.

- Usuwanie odpadów pochodzących z rolnictwa to spory kłopot. Na podstawie ankiet i deklaracji ilości produkowanych odpadów, złożonych przez rolników z terenu MiG Pleszew, udało się pozyskać dofinansowanie z NFOŚIGW w kwocie 93 tys. zł na usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag - komentuje burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

 

Jak zaznacza burmistrz Pleszewa, niebawem ruszy cała procedura.

- Będziemy się kontaktować z rolnikami indywidualnie - zaznacza burmistrz.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ludwina las
3 miesiące temu ocena: 100%  1
a podkłady ze szklarni ROLNICY wyrzucają do lasu albo kopią dziurę na polu czy w lesie biorą piasek a folie wrzucają w doł i zasypują - OT tacy zaradni nasi rolnicy są
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji