Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

KGW z naszego terenu na ogólnopolskich dożynkach. Ich stoisko odwiedził premier!

› Aktualności 13 dni temu    14.09.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum UG

Mocna ekipa reprezentowała powiat pleszewski podczas dożynek ogólnopolskich. Cztery KGW: Grodzisko, Kuczków, Marszew i Pacanowice przygotowały pleszewskie specjały, które degustowali dożynkowi goście. Stoiska wizytował m. in. Premier RP Mateusz Morawiecki.

 

- Łączycie tradycję, kulturę, wiarę z dniem dzisiejszym, ale również odważnie patrzycie w przyszłość. Nowoczesna polska wieś wytycza kierunki dla całej polskiej gospodarki i także dlatego jest naszą polską racją stanu - podkreślał Mateusz Morawiecki.

 

Na Pólku pod Bralinem już po raz trzeci zorganizowano Ogólnopolskie Święto - WDZIĘCZNI POLSKIEJ WSI. W wydarzeniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki.


Premier wyróżnił dwa koła KGW z naszego powiatu: KGW Kuczkow i KGW Koźminiec. Specjalne wyróżnienie "Zasłużony dla Rolnictwa” trafiło też do Grzegorza Winieckiego z Taczanowa Drugiego.

 

Z dobrą wiadomością do Sowiny Błotnej wróciła sołtyska Romana Adamek, która odebrała promesę na budowę boiska wielofunkcyjnego w swojej miejscowości. Koszt tej inwestycji będzie wynosił 216 tys. zł, a inwestorem będzie Spółka Sport Pleszew.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Lord Worek
  13 dni temu 2
  Gdzie mój poprzedni komentarz???????????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lord Worek
  13 dni temu 1
  Co tam robił pinokio?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji