Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Koronawirus. Pleszew. 11 pensjonariuszy DPS z potwierdzonym koronawirusem

› Aktualności 5 miesięcy temu    10.04.2020
Redakcja
komentarzy 42 ocen 0 / 0%
A A A

Koronawirus. Pleszew. DPS. To wiadomość z ostatniej chwili. 11 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie - objętych od 4 kwietnia  kwarantanną - jest chorych na koronawirusa.

 

Wiadomość podał dziś Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

- Informujemy, że 11 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie - objętych od 4 kwietnia br. kwarantanną - jest chorych na COVID-19. Potwierdziły to wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2, które otrzymaliśmy dzisiaj z laboratorium w Poznaniu. Personel domu opieki ma zapewnione środki ochrony osobistej: przyłbice, maski, rękawice i płyny dezynfekcyjne. Nadal czekamy na badania pozostałych mieszkańców i pracowników DPS - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Przypomnijmy: dwa oddziały Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie - w budynku głównym przy Placu Wolności im. Jana Pawła II i w budynku szpitalika przy ul. Podgórnej - zostały objęte kwarantanną po tym, gdy u jednej z pielęgniarek zdiagnozowano koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Koronawirus. Pracownicy i podopieczni w kwarantannie

Jak się dowiedzieliśmy, nie ma jeszcze wszystkich wyników osób przebywających w DPS w Pleszewie na kwarantannie. Jak dziś pisaliśmy, część pracowników wciąż czeka także na zrobienie badań.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Pracownicy DPS: - Dlaczego tak długo czekamy na badania?!

- Z niepokojem czekamy na wyniki naszego personelu i podopiecznych w DPS w Pleszewie. Zarówno kadra (5 osób) jak i podopieczni (25 osób) czują się doborze - informuje starosta Maciej Wasielewski.

KORONAWIRUS. NOWE DANE

Jak informuje z kolei Ministerstwo Zdrowia w Polsce potwierdzono dziś 213 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (77), wielkopolskiego (38), łódzkiego (31), podlaskiego (16), podkarpackiego (15), małopolskiego (10), lubelskiego (10), dolnośląskiego (9), opolskiego (4), pomorskiego (2), lubuskiego (1). Kolejnych 6 osób zakażonych koronawirusem zmarło.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem osób w Polsce to obecnie 5955. Zmarło 181 osób.

[AKTUALIZACJA, 11 KWIETNIA]

Jak informuje starosta pleszewski - 11 kwietnia - przyszły wyniki kolejnych 63 podopiecznych. Wszytskie są ujemne.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pleszew. Koronawirus. Są wyniki kolejnych osób z DPS. Rodziny personelu w kwarantannie

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (42)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
5 miesięcy temu ocena: 50%  42
a może przyszło od górnie np. od Wojewody Wielkopolskiego mnie testów? wybory się zbliżają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
5 miesięcy temu ocena: 100%  41
Na co wy jeszcze czekacie, panie i panowie decydenci? Przecież zarażeni będą wszyscy pensjonariusze i cały personel z całego dpsu, a nie tylko tych dwóch oddziałów! Z zakażoną pielęgniarką kontakt miał cały personel! Już dawno wszyscy pracownicy wraz z rodzinami powinni być objęci kwarantanną! Na co wy jeszcze czekacie? Za chwilę w powiecie będzie prawdziwy armagedon!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opiekunka
5 miesięcy temu ocena: 83%  40
Dokładnie. Niby był zakaz przemieszczania się pomiędzy oddziałami, ale np. podpisać listę obecności musiałyby chodzić na jedynkę, bo bez podpisu nie wypłacą nam pieniędzy, a listy nie możemy mieć na swoim oddziale, bo będziemy oszukiwać. Jeśli chodzi o środki ochrony, to rękawiczki zawsze miałyśmy bez problemu, ale maseczkę dostałam jedną jednorazową na cały tydzień pracy.
~ Marek
5 miesięcy temu ocena: 100%  39
Armagedon już jest, tylko jeszcze go nie widać. Sytuacja jest całkowicie nieopanowana. Sądzę że tylko siedzenie w domu nam pomoże bo jest za dużo znaków zapytania a za mało żetelnych i konkretnych odpowiedzi.
~ 123
5 miesięcy temu ocena: 94%  38
Dlaczego pracownicy dps tych dwóch zamkniętych oddziałów nie mieli zrobionych testów wraz z mieszkańcami? W tych samych dniach Piszą że mieli to nie prawda ! Wybrane osoby .Powinni miec wszyscy dla bezpieczeństwa mieszkańców i personelu.A teraz będzie personel czekał za testami wynikami znów minie kilka dni .To jest skandal co się tam dzieje .Nie dbają o swoich pracowników .Gdzie sanepid!!! Niech zainteresuje się tymi ludźmi co opiekują się mieszkańcam. Kto wydał decyzję kto ma mieć testy ,a kto nie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ palma
5 miesięcy temu ocena: 100%  37
Podejrzewam, że pleszewski Sanepid nie panuje nad sytuacją.
~ Uczciwość
5 miesięcy temu ocena: 96%  36
Pan Adamek jako przewodniczący Rady Powiatu i Radni pochowali się jak szczury w norach. Natychmiast powinna być zwołana Rada Powiatu w celu odwołania Starosty i Prezesa szpitala. Dlaczego tolerujecie totalnie niekompetentnych ludzi na tych stanowiskach? Do roboty !!!!! Pleszew jest zagrożony !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSLek
5 miesięcy temu ocena: 100%  35
Radni są tylko od brania diety. Poza tym nie będą oceniać działalności starosty, bo są z tej samej kliki politycznej co on W radzie nie ma opozycji, która by z "urzędu" wystąpiła o odwołanie nieporadnego starosty.Takich wybraliśmy i teraz musimy cierpieć będąc narażeni nawet na a śmierć.
~ Ktoś
5 miesięcy temu ocena: 100%  34
Radni i cała reszta nadaje się tylko do odbioru nagród i oklasków. Jak jest kryzys to zero zainteresowania .Strach ? To proszę zrezygnować i nie brać diety.
~ Obserwator
5 miesięcy temu ocena: 91%  33
Mam pytanie co z zarażonymi są na oddziale z resztą podopiecznych dwóch pracowników 24/h od tygodnia.Szpital chorych wywoził a tu co umieralnia ma być.Kto wspiera pracowników?.Dlaczego niewszyscy pracownicy mieli zrobione badania?????? Kto o tym decyduje????A co do zarażonej pielęgniarki? Każdy z nas może być zarażony w każdym miejscu,np w sklepie itp.Pomyslmy zanim coś głupiego napiszemy.A traktowanie pracowników DPS sprawa dla U........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ll
5 miesięcy temu ocena: 44%  32
Nie nakrecajcie się ludzie tylko pomagajcie i wspierajcie trzeba było szanować przyrodę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kodeks Pracy
5 miesięcy temu ocena: 85%  31
Staroście, zarządowi szpitala i dyrekcji DPS należą potężne "Boże Rany". Mam nadzieję, że sprawi im pan prokurator.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rt
5 miesięcy temu ocena: 88%  30
A gdzie wszyscy radni się podziali teraz??? O głosy wiedzieli gdzie chodzić a teraz pochowali się jak wòdz Kaczorek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ B.
5 miesięcy temu ocena: 24%  29
Rt za ten twój komentarz pełny nienawiści chciałoby się życzyć tobie, żeby dorwał ciebie koronawirus podły typie
~ Xxx
5 miesięcy temu ocena: 95%  28
Władze Pleszewa do zmiany przy następnych wyborach!!!! Od Ratusza do Starostwa... Szpital w dupie Dps w dupie Ciekawe jaki obiekt kolejny będzie i zero reakcji i pomocy dla pracownikòw Wstyd... Skandal...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A kysz Kamysz
5 miesięcy temu ocena: 100%  27
Nie przy następnych a natychmiast.zas PSL do delegalizacji, bo ta zgraja polityczną rządzi powiatem
~ mieszkańcy Pleszewa
5 miesięcy temu ocena: 95%  26
Starostwo pod obecnymi rządami rozsadza miasto Pleszew.. Doprowadzili do ruiny budynek przy Poznańskiej 30, zaś obecnie poprzez niekompetentne zarządzanie /szpital, DPS/ powodują szerzenie się zarazy w mieście. Czujemy się zagrożeni
~ polityk regionalny
5 miesięcy temu ocena: 96%  25
Ja pie....przę. ! Doświadczamy przysłowia: jaki pan, taki kram czyli jaki starosta, taki powiat. Już dawno było wiadomo, że obecny starosta niesprawdził się w poprzedniej kadencji. Wyborcy doskonale to dostrzegli wiedzieli i nie zagłosowali na niego. Przegrał z kretesem, ale dzięki PPTWA /Pleszewskie Polityczne Towarzystwo Wzajemnej Adoracji/, tj. PSl, PO, SLD i ci od miłości - " Miłośnicy" obdarzyli go "zaufaniem". Brak słów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtek
5 miesięcy temu ocena: 100%  24
Pielęgniarki dochodzące, opiekunki wykonujące swoją pracę aby się nie przemeczyć to teraz może powiecie ile z personelu pomocniczego , czyli sprzątaczek, kucharek i innych zostało zamknietych bez jakichkolwiek testów na wirusa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
5 miesięcy temu ocena: 100%  23
Mam pytanie ,czy drekcja i starostwo zajmie sie pracownikami ktorzy sa na ul.Podgornej ? PERSONEl jest zmęczony psychicznie i fizyczne z zaistniałą sytuacją z zarazonymi. Niektórzy z nich pracują dwa tygodnie bez przerwy ,oni tracą siły ! Nie są robotami zaoferujcie im pomoc .Panie starosto proszę się obudzić i pomoc temu personelowi . Prosza o pomoc, a nikt ich nie slucha.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kilku
5 miesięcy temu ocena: 94%  22
Pan starosta też jest zmęczony i aktualnie śpi. Gdy się obudzi, być może zadzwoni do personelu i doda Wam otuchy mówiąc:: - pracujcie, dostaniecie o 100 zł wyższą premię. Współczujemy personelowi opiekuńczemu w DPS. Pozdrawiamy Was. Trzymamy za Was kciuki.
~ PPL
5 miesięcy temu ocena: 91%  21
proszę o napisanie w jakich gminach są zakażeni z tych 48 zakażonych po ilu w danej gminie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
5 miesięcy temu ocena: 100%  20
Dokładnie, proszę podać gminy. Aby każdy wiedział że nigdzie nie jest bezpiecznie i wszędzie należy być bardzo ostrożnym.
~ Wieus
5 miesięcy temu ocena: 100%  19
Starostwo nie robi nic w sprawie Dps!!!! ZERO dezycji... Mieszkańcy spacerują po podwòrzu jakby nic!!!! Po świętach będzie 300 osòb !!! Bo jak narazie było na cały dps 11 zrobiony i jedynaście Wyszło...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Staro
5 miesięcy temu ocena: 94%  18
"Dziękujemy" wam panowie starosto i prezesi szpitala za "wspaniałą" promocję miasta, bo nie o powiecie pleszewskim będzie głośno w kraju, a o Pleszew. Mamy nadzieję, że uprzedzicie odwołania was że stanowisk i sami honorowo podajcie się do dymisji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
5 miesięcy temu ocena: 100%  17
Jest ten zarażony w PK czy nie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UrzednikPracujacy
5 miesięcy temu ocena: 94%  16
A starostwo i nasza władza PPL zajęta jest innymi sprawami. Tylko myślą i planują jak tu zmniejszyć pesje ludziom którzy faktycznie chodzą do pracy. Może sobie niech ujma trochę z wypłaty? I wasz problem rozwiązany. A najlepiej kilku tam zwolnić. Zacznijcie od siebie a potem szukajcie oszczędności w innych urzędach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzina
5 miesięcy temu ocena: 24%  15
Jedna pielęgniarka i tyle uczyniła złego dla rodzin pracowników zamkniętych w DPS. Ciekawe czy śniadanie wielkanocne bedzie smakowało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zz
5 miesięcy temu ocena: 100%  14
A może prawda jest inna
~ Pielegniarka
5 miesięcy temu ocena: 61%  13
Złego czy dobrego ? Gdyby się nie zbadała to dalej żyli byśmy w niewiedzy... Ciekawe od kogo ta pielęgniarka sie zaraziła?Pomyśl zanim zaczniesz pisać takie głupoty na forum.
~ Adam...
5 miesięcy temu ocena: 94%  12
Obłęd!!!! Krotoszyn i Pleszew w czołówce stawki! Gdzie byliście burmistrzowie i starosto przez te wszystkie tygodnie!!! Wielki...czarny Piątek...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pracownik
5 miesięcy temu ocena: 100%  11
Pracownicy na końcu ale kierownictwo i dyrekcja jest bardzo winna zaistniałej sytulacji bo na dyzurze są same opiekunki a pielęgniarki dochodzą z innego oddziału . Po co zatrudnić personel jak opiekunki wszystkie zrobią . Porażka totalna żeby na e było na każdym oddziale po pielęgniarce tylko same opiekunki i władze na to pozwalają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Strach zapanował w Pleszewie
5 miesięcy temu ocena: 100%  10
Rozumiem, że to I posiedzenie Powiatowego Zespołu Kryzysowego, bo dotychczas nie było żadnej informacji w tym zakresie. Czy nie za wcześnie ? - panie starosto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Były pracownik
5 miesięcy temu ocena: 96%  9
Jak zwykle pracownicy na końcu ciekawe kto ich zastapi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ julekx7
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
to jest dopiero początek góry lodowej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PL
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
W Wielki Piątek tak straszne wieści. O Boże ! Po tragedii z naszym pleszewskim szpitalem, mamy kolejną, tym razem z DPS. Ciekawe kogo prokuratura uzna za winnych katastrofy ? .............
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
Jaki jest stan zakażonych?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MA
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
A co z zamkniętymi pracownikami? Mieli w ogóle wzięte próbki? Czy tylko badano mieszkańców?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dawid
5 miesięcy temu ocena: 90%  4
To dopiero początek. Będzie gorzej niż w Krotoszynie. Wirus już jest na mieście. Kolejne błędy włodarzy - zamiast od razu zamknąć cały DPS, to bawią się w ciuciubabkę. Prokuratura będzie miała pełne ręce roboty. Szkoda tylko ludzi, którzy niepotrzebnie zginą...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji