Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Kowalew. Kiedy zbudują nowy parking przy dworcu?

› Aktualności 7 dni temu    28.06.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Pleszew. Kowalew. Budowa parkingu planowana jest na terenach przy dworcu PKP w Kowalewie. Co oczywiście cieszy kierowców. Ponadto teren ma być uporządkowany. Rajcy właśnie wydali miastu zgodę na przejęcie terenów od PKP.

 

O tym, że stan obecnego parkingu przy dworcu PKP w Kowalewie pozostawia wiele do życzenia - piszemy na naszych łamach już od dawna. Sprawa jest jedną z największych bolączek zarówno mieszkańców wsi jak i osób, które dojeżdżają stąd na co dzień do pracy. Jak bowiem zaznaczają „ścisk” samochodów w tym miejscu powoduje często nie lada problemy.

W ubiegłym roku pojawiło się jednak światełko w tunelu na zmianę tego stanu rzeczy. Zaczęło się od ruchów powiatu. Przypomnijmy: w 2019 roku starostwo przejęło oficjalnie prawo wieczystego użytkowania dwóch działek w sąsiedztwie dworca PKP w Kowalewie. Jednej o pow. 218 m², położonej przed budynkiem dworcowym po jego prawej stronie - fragment placu, miejsce dawnego kiosku „Ruchu” oraz drugiej o pow. 331 m² znajdującej się po lewej stronie dworca między ul. Dworcową a peronem 1 - obecnie nieformalny parking, miejsce po dawnym szalecie dworcowym. Równolegle podobną ścieżkę przejmowania gruntów przy dworcu czyniło miasto Pleszew.

Oczywiście wszystkie te działania miały otworzyć docelowo drogę do modernizacji Dworcowej oraz stworzenia normalnego parkingu przy stacji.

- Wszyscy widzimy co się dzieje w Kowalewie z samochodami. Po zmianach można stworzyć parking na ok. 70-80 miejsc. Warto w to inwestować - tym bardziej, że skraca się czas dojazdu pociągiem do Poznania - zaznaczał burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

No i jest wreszcie zgoda radnych na przejęcie przez miasto działki w Kowalewie od PKP. To z kolei otwiera drogę do działań na kolejne lata. Bo zanim budowa się faktycznie rozpocznie, musi minąć jeszcze trochę czasu. Ale realne przygotowania - są już w toku.

- Zlecono wykonanie projektu technicznego parkingu – mówi burmistrz Ptak.

Dlatego do tematu na pewno wrócimy na naszych łamach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!