Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Kuchary. Tłumy na promocji najnowszej książki o dziejach gminy [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności 6 miesięcy temu    1.12.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A

Kuchary. Gmina Gołuchów. Sala w Kucharach pękała w niedzielę w szwach. Tłumy przybyły na promocję najnowszej książki Stanisława Małyszki pt. "Kuchary, Macew, Popówek dawniej i dziś".

 

Najnowsza książka autorstwa Stanisława Małyszki jest kolejną pozycją, która opisuje historię poszczególnych wsi gminy Gołuchów na przestrzeni dziejów. Wydana została przez władze gminy.

- Wzbogaca ona serię wydawnictw, którą od blisko 10 lat sukcesywnie uzupełniamy - mówił wójt Gołuchowa Marek Zdunek. Przypomnijmy, wcześniejsze pozycje to: "Jedlec na przestrzeni wieków", "Z dziejów Krzywosądowa i okolic", "Tursko i okolice", "Czechel, Czerminek, Kucharki, Szkudła - zarys dziejów" oraz "Przydrożne znaki wiary na terenie gminy Gołuchów".

Jak podkreślał włodarz gminy, Stanisław Małyszko został już uhonorowany tytułem "Zasłużony dla gminy Gołuchów" - właśnie za "nieprzeciętne zasługi" dla promocji całej gminy.

Warto zaznaczyć, że na promocję najnowszej książki przybyły tłumy - od samych mieszkańców po władze - nie tylko gminne i powiatowe, ale także przedstawicieli samorządu wojewódzkiego, Sejmu, a także przedstawicieli Kościoła - z terenu całego regionu.

Sam autor zaznaczał, że prace nad książką trwały kilka lat. - To owoc badań archiwalnych i terenowych - mówił Stanisław Małyszko, dziękując jednocześnie samym mieszkańcom, którzy udostępniali swoje prywatne archiwa - w książce można znaleźć m.in. unikalne zdjęcia z przestrzeniu wielu lat.

Przybyli na promocję książki mieli możliwośc zakupu tej - oraz innych - pozycji, a także bezpośrednio porozmawiać z autorem i zdobyć jego podpis.

ZOBACZ WIDEO:

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jarosław
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Niesamowity jest p. Stanisław, takie tłumy znanych ludzi ściągnąć do niewielkich Kuchar. Widać, że jeszcze solidna praca, talent i pracowitość są w cenie. Małyszko dla promocji tych terenów zrobił więcej niż wszystkie instytucje razem wzięte. Obawiam się, że p. Małyszko już nie będzie się dalej zajmował badawczo tymi terenami. Z czasem Pani Patrycja Wojtkowiak też zostanie nieprzygarnięta przez znaczniejszą instytucję i wszystko co dobre skończy....Stąd apel do władz, aby się zastawiły prędko co zrobić, by Małyszko nadal chciej poświecić swój czas, talent i pióro tym terenom.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji