Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Marszew. Uczniowie klasy strażackiej złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

› Aktualności 7 miesięcy temu    12.11.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Marszew. Patriotycznie, podniośle, ale i muzycznie - tak przebiegało święto Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.

 

Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter - poza poszanowaniem tradycji i historii odbyło się również pierwsze ślubowanie uczniów klasy strażackiej, którzy pod opieką zawodowych ogniowców - w ramach swojej nauki - będą przechodzić szereg szkoleń. Jak zaznacza dyrektor placówki, Grażyna Borkowska, klasa mundurowa strażacka powstała dzięki współpracy szkoły z PSP w Pleszewie.

Przystąpili do niej uczniowie klasy drugiej technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. - Poza ogólnym programem nauczania będą uczestniczyć w zajęciach zawodowych - związanych z bezpieczeństwem pożarowym, cywilnym, ratownictwa medycznego - wylicza dyrektorka.

Uczniowie podczas święta szkoły złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a szef pleszewskich strażaków - komendant Roland Egiert - nadał każdemu z uczniów stopień kadeta.

- Myślę, że dumą będziecie nosili mundury, które są symbolem przynależności do grupy ludzi gotowych do największych poświęceń i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - komentowała dyrektorka marszewskiej szkoły. Na koniec obchodów nie zabrakło akcentu muzycznego - występ dał Bartas Szymoniak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!