Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Najwięcej wypadków z winy kierujących zdarza się w czerwcu – 2868 z 28 tysięcy. Sprawdź, jak wybrać dobre AC i Assistance

› Motoryzacja› Porady ponad rok temu    24.06.2019
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Aż 2868 wypadków z winy kierujących miało miejsce czerwcu 2017 roku - wynika z raportu opublikowanego na stronie policja.pl. Trudno jednoznacznie stwierdzić, ilu z nich miało wykupione AC, ale biorąc pod uwagę statystyki dotyczące tego ubezpieczenia, można zakładać, że jedynie około 25%. Assistance prawdopodobnie jeszcze mniej. Oznacza to, że w ¾ przypadków sprawcy tych wypadków musieli zapłacić za uszkodzenia i zniszczenia swoich aut z własnej kieszeni. Czy warto ryzykować? Z pewnością nie. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać dla siebie dobre AC oraz Assistance i poczuć się na drodze pewniej.

 

Dobre przygotowanie na każdą ewentualność

Dobrowolne ubezpieczenie AC postrzegane jest często przez kierowców jako polisa zbędna. Wielu z nich wychodzi z założenia, że w razie wypadku czy kolizji z winy innego użytkownika ruchu i tak otrzymają odszkodowanie z jego OC, natomiast sami wypadku nie spowodują, bo przecież jeżdżą jeśli nie bardzo ostrożnie, to przynajmniej bardzo dobrze i zawsze wyjdą bez szwanku z każdej drogowej opresji. To oczywiście wyjątkowo naiwne rozumowanie. Wsiadając za kółko, odpowiedzialny kierowca powinien brać pod uwagę każdą ewentualność. I dobrze się na nią przygotować, wykupując odpowiednie ubezpieczenie.

AC - polisa elastyczna

Nie da się ukryć, że polisa AC nie należy do najtańszych. Z drugiej strony wiele towarzystw ubezpieczeniowych idzie na rękę mniej zamożnym klientom, oferując im okrojone wersje AC (tzw. mini casco) oraz umożliwiając im zakup jedynie wybranych opcji tego ubezpieczenia.

Autocasco to wyjątkowo elastyczna polisa. Rzeczywiście, wiele osób może złapać się za głowę, widząc na przykład ceny opcji all risks, czyli ubezpieczenia AC od wszystkich ryzyk, trzeba jednak pamiętać, że jest to wersja najbardziej rozbudowana, a co za tym idzie - najdroższa. Tymczasem polisę AC można idealnie dostosować do swoich wymagań, nie przepłacając bez potrzeby za opcje, z których nie będziemy korzystać. I znaleźć ją w naprawdę korzystnej cenie, bo porównanie OC i AC u różnych ubezpieczycieli i znalezienie najlepszej opcji to dziś nie problem - tłumaczy doradca klienta z porównywarki ubezpieczeń Mubi

ubezpieczenie

AC podstawowe i mini casco

Wykupując AC, możesz zdecydować się na wersję podstawową. Zyskasz wówczas zwykle ochronę przed takimi zdarzeniami jak uszkodzenie i zniszczenie auta w razie kolizji lub wypadku czy w wyniku zderzenia ze zwierzęciem. Chroniony będziesz ponadto od kradzieży pojazdu, aktów wandalizmu oraz działania sił przyrody. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku pakietu podstawowego w wersji okrojonej, czyli wspomnianego już mini casco, które ma w swojej ofercie coraz więcej ubezpieczycieli. Wykupując je, nie otrzymasz zwykle odszkodowania za drobne uszkodzenia (np. na parkingu), ale już w przypadku zdarzenia, w którym Twoje auto mocno ucierpi, a koszty naprawy przekroczą 70% jego wartości, odszkodowanie będzie Ci się należało. Otrzymasz je również w przypadku kradzieży pojazdu.

AC rozszerzone

W niektórych sytuacjach warto rozszerzyć swoje AC. Pakiet Assistance dodawany jest do niego niekiedy gratis lub za symboliczną opłatą, ale jest to wówczas bardzo podstawowa wersja tego ubezpieczenia, z dużymi ograniczeniami, dotyczącymi np. maksymalnej odległości holowania czy miejsca, gdzie pomoc zostanie udzielona (często będzie to tylko Polska). Z kolei rozbudowany pakiet Assistance to pomoc ubezpieczyciela na bardzo wysokim poziomie, często łącząca się np. z pokryciem kosztów noclegu czy hospitalizacji (również za granicą), zapewnieniem dojazdu do wybranego miejsca czy powrotu do domu, a nawet z zapewnieniem opieki nad dziećmi czy zwierzętami. Więcej informacji dotyczących pakietu Assistance znajdziesz na stronie poświęconej ubezpieczeniu assistance: https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/assistance/

Pamiętaj, że zarówno w przypadku AC, jaki i Assistance, największe znaczenie ma ich zakres, czyli to, przed jakimi zdarzeniami będą Cię one chroniły. Co oczywiście nie oznacza, że cena nie ma znaczenia. Tym bardziej, że różnice u poszczególnych ubezpieczycieli mogą być tutaj naprawdę znaczące. Warto sprawdzić, czy przypadkiem w innym TU nie dostaniesz “więcej za mniej”. Najłatwiej zrobić to, korzystając z porównywarki ubezpieczeń.

ubezpieczenie

Porównywarka ubezpieczeń - sposób na tanią polisę

Dzięki porównywarce Mubi szybko znajdziesz ubezpieczenie AC i Assistance o takim zakresie, który spełni Twoje oczekiwania. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, w którym wpiszesz dane dotyczące siebie i swojego auta. Na ich podstawie stworzone zostaną dla Ciebie oferty od co najmniej kilku, a najczęściej kilkunastu różnych ubezpieczycieli, które bez problemu porównasz ze sobą, wybierzesz tę najkorzystniejszą, a polisę zakupisz przez Internet - bez wychodzenia z domu i bez spotkań z agentem. Co oczywiste, nie zapłacisz też żadnej prowizji - narzędzie jest całkowicie darmowe.

Pamiętaj, by przed zakupem polisy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Znajdziesz w nich dokładne informacje o zakresie Twojej polisy, a także o wyłączeniach odpowiedzialności i limitach. Warto dobrze je znać, by uniknąć późniejszych, nie zawsze przyjemnych niespodzianek.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Michał
ponad rok temu 1
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji