Niedziela piłkarsko pomyślna [ZDJĘCIA]

Niedziela piłkarsko pomyślna [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

To była udana piłkarsko niedziela dla naszych drużyn. Żadna z nich nie poniosła porażki. Pierwsze w tym sezonie powiatowe derby przyniosły podział punktów.

Ogniwo Łąkociny – LKS II Gołuchów 2:5

Rezerwy LKS-u Gołuchów remisowały po pierwszej połowie meczu w Łąkocinach 2:2, a gole – po podaniach od Macieja Marcinkowskiego – zdobywali Marcin Mielcarek (14’) i Piotr Kapałka (26’). Bramki dla gospodarzy strzelili Mateusz Stach (9’) i Dawid Adamczyk (37’). Taki stan utrzymywał się aż do 83’. Wówczas podopieczni trenera Łukasza Hyżyka popisali się zabójczym finiszem, uzyskując w przeciągu pięciu minut trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Patryk Kubczyk, Dominik Marcinkowski oraz Damian Walczak. LKS II odniósł pierwsze historyczne zwycięstwo w „okręgówce”.

Żaki Taczanów – Zawisza Dolsk 2:1

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął Piotr Szczepaniak, już w 4’ zdobywając prowadzenie dla Żaków. Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższył po indywidualnej akcji Paweł Węclewski. Były sytuacje na kolejne gole, niestety, niewykorzystane i to mogło się zemścić. Na kwadrans przed końcem Karol Sójka zdobył kontaktowego gola dla Zawiszy i doszło do niepotrzebnej nerwówki. Bramkarz Żaków, Szymon Pera, wybronił swojej drużynie trzy punkty, popisując się dwukrotnie fenomenalnymi interwencjami.

Czarni Dobrzyca – Ruch Bojanowo 3:0

Czarni w miarę łatwo uporali się z rywalami z powiatu rawickiego, wbijając im trzy bramki. Inauguracyjny gol w nowym sezonie na boisku w Dobrzycy padł w 13’, a jego zdobywcą był Mateusza Janik. Na 2:0 podwyższył Wiktor Poczta, który wykorzystał podanie Piotra Ulki. Na kwadrans przed końcem Gracjan Kowalski skutecznie wykonał rzut karny, czym ustalił wynik meczu. „Jedenastka” podyktowana została za faul na Remigiuszu Prusaku.

Prosna Chocz – Las Kuczków 2:2

Pierwsze w tym sezonie derby pleszewskiego powiatu przyniosły sprawiedliwy remis. Już w 9’ Patryk Michnik zapewnił kuczkowianom prowadzenie. Las miał sytuację na 2:0, nie wykorzystał jej i do głosu doszli miejscowi. Remis przyniósł wypracowany na treningach rzut wolny (35’). Kamil Adamkiewicz dośrodkował na długi słupek, Michał Furtak zgrał piłkę głową, a akcję zamknął Mateusz Rybarczyk. Minęły raptem trzy minuty i choczanie cieszyli się z drugiego trafienia. Tym razem Michał Furtak wykorzystał dogranie Tobiasza Górnego. Po przerwie kuczkowian mogli dobić Jakub Wilczyński (przegrał z Grzegorzem Wituckim w sytuacji jeden na jeden) oraz… grający trener Wojciech Kwieciński (pechowo wycelował w słupek własnej bramki). Remis 2:2 Las zawdzięcza błyskotliwej akcji Norberta Ceglarka (70’), po której Patrykowi Michnikowi nie wypadało spudłować.

Korona Chełmce – Stal II Pleszew 2:3

Pleszewianie wybrali się do Opatówka w sile raptem dwunastu zawodników, ale nie miało to przełożenia na wynik. Co prawda Korona pierwsza zdobyła bramkę, jednak później trzy gole pod rząd strzelili stalowcy: Patryk Szulczyński (19’ i 72’) oraz grający trener Mariusz Rybarczyk (23’). Rywali stać było w końcówce na wbicie kontaktowej bramki, ale i tak trzy punkty pojechały wraz z liderem grupy 7 B-klasy.

W galerii: zdjęcia z meczów Prosna Chocz - Las Kuczków, Żaki Taczanów - Zawisza Dolsk i Czarni Dobrzyca - Ruch Bojanowo