Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Niezwykłe iluminacje w dobrzyckim parku. Widzieliście?

› Aktualności 6 miesięcy temu    12.02.2020
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przygotowało niezwykłą niespodziankę dla swoich gości.

 

Od początku lutego dobrzycki park rozbłysnął światłami specjalnie przygotowanych iluminacji, które tworzą ponad czterometrowe, świetliste postacie w strojach z epoki.

 

Imponujących rozmiarów dekoracje świetlne, nawiązujące stylistyką do historii dobrzyckiego majątku, w niezwykły sposób zdobią zespół pałacowo-parkowy, tworząc miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym.

 

- Spacerując od głównej bramy w kierunku oranżerii na swojej drodze możemy spotkać elegancką damę odpoczywającą przy oficynie, szarmanckiego gentelmana spoglądającego z dumą na panteon, czy rozbrykane dzieciaki bawiące się przy parkowych alejkach – opowiadają pracownicy muzeum.

 

 

Nastrojowy spacer po rozświetlonym parku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy to nie tylko doskonała propozycja na zimowe wieczory zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ale również jedyna możliwość odbycia niezwykłej podróży do czasów, kiedy w dobrzyckiej rezydencji mieszkali dawni właściciele.

 

To jedyna taka wystawa prezentowana w południowej Wielkopolsce, prezentująca imponujących rozmiarów iluminacje świetlne.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ "elegancka" dama z Ostrowa
6 miesięcy temu ocena: 100%  5
widziałam. Ale wcześniej kilka tygodni temu byłam w pałacu i z przerażeniem oglądałam ekspozycję: co za amatorszczyzna, by wyjątkowe wnętrza pałacowe zasłaniać planszami z tekstem, którego nikt nie czyta. Obrazy nie opisane: nijak autora ani z jakiego muzeum te depozyty, choć zadziwiły mnie pozytywnie te z muzeum w ...Lublinie. Fatalne oświetlenie, nie na obrazy lecz w moje oczy. Fatalne. A teraz ten "elegancki" kicz w parku. Wrażenie chaosu, braku pomysłu, napchanie byle jak i ten park wygwizdany przez wiatr na okropną mieścinę. Wyjeżdżałam rozczarowana marszałkowską ?! instytucją
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ platan
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
hihi - brawo damo z Ostrowa. A w ogóle to szkoda pieniędzy z dotacji MKiDN na to masońskie badziewie. Lepiej byłoby, gdyby ten budynek była Domem Kultury dla Dobrzycy. Przynajmniej my Dobrzyczanie mielibyśmy z tego korzyść.
~ Tak było.
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
- Widzieliście ? - Widzieliśmy. Powiało komuną. Niezorientowanym wyjaśniam, zorientowanym dla przypomnienia: dokładnie w ten właśnie sposób /bezosobowo/ sekretarz PZPR zwracał się do towarzyszy zebranych na egzekutywie czy plenum lub osobiście do pojedyńczego towarzysza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masony
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Gdy się nie ma gości wewnątrz obiektu, to się organizuje "zwiedzanie" na zewnątrz. Śmieszne no nie ?! To tylko możliwe w Dobrzycy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Julian
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Na stałe te iluminacja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji