Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Od czego zacząć inwestycje w stare samochody?

› Motoryzacja ponad rok temu    27.05.2019
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Przygoda z nietypowymi pojazdami zazwyczaj zaczyna się niepozornie. To tylko kwestia czasu, kiedy pierwszy klasyk wzbudzi chęć zakupu kolejnego. W mgnieniu oka zbierze się cała kolekcja aut, która pozwala realizować pasję, a przy okazji jest świetną lokatą kapitału.

Na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych inwestycja w stare pojazdy nie jest niczym dziwnym. Od pewnego czasu również Polacy zaczynają szukać alternatyw dla tradycyjnych instrumentów finansowych, które nie oferują zbyt korzystnych warunków. Dlatego obecnie właścicieli klasyków można podzielić na dwie grupy: dla osób z pierwszej z nich zakup starych pojazdów to sposób na realizowanie pasji, niosący za sobą dumę i satysfakcję, a dla członków drugiej jest szansą na niezły zarobek.


Jaki model wybrać na początek?

Pierwsza inwestycja uzależniona jest od naszych oczekiwań, preferencji i ilości wolnych środków finansowych. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na większy wydatek, którym przy okazji nie zależy na szybkim zwrocie z inwestycji, powinni na cel obrać oldtimery, czyli „starsze” pojazdy zabytkowe. Jeśli jednak przyszły inwestor nie dysponuje większą ilością gotówki, opłacalnym będzie dla niego zakup youngtimera – pojazdu wyprodukowanego w latach 60–80 ubiegłego wieku.

 

Nie porywaj się z motyką na słońce

Jeśli nigdy nie pałałeś miłością do starych aut, nie wydawaj fortuny na zakup pierwszego lepszego egzemplarza, gdy nawet nie masz pewności co do tego, że jego wartość rynkowa w przyszłości wzrośnie. Na początek najlepiej niewielkim nakładem środków kupić klasyka, którego stan pozostawiał będzie wiele do życzenia. Będzie można poświęcić najbliższe dni i miesiące na jego renowację i naukę obsługi. Jak napotkasz na swojej drodze problem, to skorzystasz z pomocy miłośnika wybranego modelu danej marki, który udzieli Ci cennych rad i wskazówek, w którą stronę podążać w zakresie nowej pasji. Zyskasz wystarczającą ilość czasu na to, by przekonać się, czy klasyki to rzeczywiście hobby dla Ciebie.


I pamiętaj, że tak szybko jak zarobisz, możesz też stracić. Dlatego zabezpiecz swój kapitał zaraz po jego ulokowaniu i zainwestuj w Best Classic Car Insurance – kompleksowe ubezpieczenie dla klasyka. Dzięki niemu w razie zaistnienia niespodziewanych wydatków związanych z koniecznością naprawy szkód wyrządzonych, np. przez innego uczestnika ruchu drogowego, wszelkie koszta z tym związane pokryje ubezpieczyciel. Dlatego kup ubezpieczenie i śpij spokojnie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gregor
ponad rok temu 1
Prze paskudna reklama udająca artykuł. Dno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji