Ograni przez Stal

Ograni przez Stal - Zdjęcie główne

Koszykarze Open Florentyny nie zagrają w finale turnieju, rozgrywanego w Gołuchowie. W meczu, inaugurującym zawody, ograni zostali przez ostrowską Stal. Pierwsza kwarta nie zapowiadała problemów. Niestety, później zaczęły się mnożyć straty, co przy słabej skuteczności rzutowej przyniosło kompromitującą dość porażkę. Pleszewianie po raz ostatni byli na prowadzeniu w 24’, kiedy to dwa punkty uzyskał Sławomir Nowak (46:45). Później dominacja ostrowian nie podlegała już dyskusji. Stalowcy na pięć minut przed końcem meczu po akcji „dwa plus jeden” Marcina Kałowskiego objęli najwyższe tego dnia prowadzenie (72:54), by ostatecznie zwyciężyć 85:69. (ph)

OPEN FLORENTYNA PLESZEW – STAL OSTRÓW WLKP. 69:85 (21:14, 13:21, 18:22, 17:28)

Open Florentyna Pleszew: J. Szymczak – 13, J. Dryjański – 10, S. Nowak – 10, B. Czarkowski - 10, P. Gacek – 9, A. Kaczmarzyk – 6, T. Zyber – 6, M. Ecka – 2, B. Gawroński – 2, R. Kikowski – 1; najwięcej punktów dla Stali: M. Zębski – 23, M. Kałowski – 22, M. Dymała - 21