Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Ojczyzna CHF doskonałym miejscem na ferie zimowe

› Gospodarka 6 miesięcy temu    27.11.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Jeśli zima nieodzownie kojarzy Ci się z białym szaleństwem i zamiast narzekać na niskie temperatury, wolisz się rozgrzać spędzając czas aktywnie, szwajcarskie Alpy będą dla Ciebie idealnym wyborem na spędzenie ferii lub urlopu. Pamiętaj jednak, iż Szwajcaria słynie nie tylko ze szlaków narciarskich, ale też z dość wysokich cen. Przemyśl, ile CHF będziesz potrzebować i zastanów się, gdzie korzystnie kupisz walutę.

 

Szwajcaria jest wspaniała, wydatki w CHF mogą jednak onieśmielać

Szukając niekonwencjonalnych alternatyw na spędzenie świąt lub atrakcyjnych opcji wykorzystania wolnego czasu podczas ferii zimowych bądź urlopu, niewątpliwie warto wziąć pod uwagę wyjazd do Szwajcarii. Słynące z komfortowych warunków pobytu kurorty narciarskie, przepiękne górskie krajobrazy i cudowna atmosfera na stokach to wręcz wymarzone warunki dla entuzjastów białego szaleństwa. Szwajcaria zachwyci także wielbicieli dobrej kuchni. Wyborna czekolada bądź regionalne sery zadowolą nawet najbardziej wysublimowane kulinarne gusta. Świetnie, tylko ile owe przyjemności będą kosztować? To pytanie należy sobie zadać z pewnym wyprzedzeniem, bo rozsądny plan potrafi naprawdę wiele zdziałać dla naszych finansów.  Co istotne, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko ceny lotów, noclegów czy dostępnych na miejscu atrakcji, ale również kurs franka i koszty wymiany waluty. Kupując CHF w pierwszym lepszym kantorze możemy niestety przepłacić i stracić nawet kilkaset złotych. Lepiej uniknąć takiej sytuacji, a zaoszczędzone na przewalutowaniu pieniądze przeznaczyć na podniesienie komfortu swojego wypoczynku.

 

Korzystny kurs franka szwajcarskiego wśród sposobów na tańszy wypoczynek

Pobyt w Szwajcarii na pewno będzie droższy aniżeli w Zakopanem, niemniej jednak nie dajmy się zwieść obiegowym opiniom, iż jest to kierunek zarezerwowany jedynie dla bogaczy. Istnieje przecież wiele opcji na zaoszczędzenie pieniędzy, a jak wiadomo nie od dziś - Polak potrafi. Nawet jeśli marzymy o ekskluzywnym hotelu z widokiem na Alpy, wybierzmy raczej schronisko lub pensjonat. Zapłacimy wówczas za nocleg przynajmniej o połowę mniej, a więc jakieś 20-50 CHF. Choć nie sposób całkowicie oprzeć się lokalnej kuchni, zdając sobie sprawę z wysokich cen w lokalach gastronomicznych, zaglądajmy do nich tylko okazjonalne. Aby zaoszczędzić można kupować żywność w sklepach lub częściowo korzystać z prowiantu przywiezionego z Polski. Pamiętajmy również o kosztach związanych z wymianą waluty. Kurs franka szwajcarskiego w zależności od usługodawcy może znacząco się różnić, podobnie jak spread walutowy. Przykładowo Internetowykantor.pl oferuje sprzedaż CHF po 3,90 zł (stan na 30.10.19), a w niektórych bankach zapłacimy 4 zł lub więcej, podobnie zresztą, jak w większości stacjonarnych kantorów.

 

Weź przykład z kredytobiorców - oni wiedzą, gdzie kurs franka jest najlepszy

Porównując kurs franka oferowany przez kantory online z tabelami kursów banków bądź tradycyjnych placówek wymiany walut niewątpliwie warto wziąć przykład z tysięcy ludzi spłacających kredyty walutowe. Jeśli oni za pomocą kantorów internetowych oszczędzają znaczne kwoty, turyści mogą postąpić tak samo. Chcąc zminimalizować wydatki związane z podróżą do Szwajcarii już na etapie wymiany waluty, przy zakupie 500 CHF mamy szansę zaoszczędzić nawet 60-70 zł, a przy wyższej kwocie przewalutowania jeszcze więcej. Jedyne, co trzeba zrobić, to założyć rachunek walutowy w banku, a następnie zrealizować transakcję tam, gdzie kurs franka szwajcarskiego będzie najbardziej zbliżony do jego ceny rynkowej. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest popularny Internetowykantor.pl. Jak widać w tabeli kursów https://internetowykantor.pl/kurs-franka/, różnica pomiędzy średnim kursem franka, a kursem sprzedaży wynosi zaledwie 3 gr. Dzięki dostępności platformy przez całą dobę, notowania można śledzić na bieżąco, mając tym samym szansę wybrać najbardziej sprzyjający moment na dokonanie wymiany.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!