Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

- Okażmy zarażonym i ich rodzinom szczególne wsparcie! – apelują samorządowcy

› Aktualności 5 miesięcy temu    11.04.2020
komentarzy 44 ocen 0 / 0%
A A A

KORONAWIRUS.PLESZEW. Epidemia koronawirusa to bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Samorządowcy z powiatu pleszewskiego apelują o wspólne działanie, wzajemne zrozumienie i szacunek.

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Zmarł 65-latek. Wśród nowych zakażonych w powiecie są dzieci

Samorządowcy wszystkich naszych gmin w powiecie pleszewskim oraz starostwa wystosowali specjalny apel:

 

Zwracamy się z apelem by w tych trudnych chwilach okazać zakażonym i ich rodzinom szczególne wsparcie i zaprzestanie rozpowszechniania krzywdzących informacji - czytamy m.in. w specjalnej odezwie do mieszkańców.

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus na paliatywie i w zakładzie opiekuńczym. Czy doszło do przestępstwa?

 

KORONAWIRUS. Samorządowcy z powiatu pleszewskiego wspólnie podkreślają, że każdy z nas może się znaleźć w podobnej sytuacji:

 

Wiele osób zarażonych koronawirusem ryzykowało właśnie swoje zdrowie aby leczyć, udzielać pierwszej pomocy czy umożliwić zrealizowanie niezbędnych zakupów - zaznaczają.

 

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Spotkanie w parku, wędkowanie nad stawem… Sypią się mandaty od policji!

 

Każda z tych osób i ich rodziny potrzebują spokoju do walki z chorobą. Wspierajmy ich dobrym słowem i zrozumieniem. Jednocześnie życzymy Państwu zdrowia i optymizmu - piszą dalej.

 

POD APELEM PODPISALI SIĘ WSZYSCY BURMISTRZOWIE I WÓJTOWIE, A TAKŻE STAROSTA PLESZEWSKI. 

ZOBACZ PEŁNĄ TREŚĆ APELU:

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (44)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xxx
5 miesięcy temu ocena: 100%  44
Czy gazeta mogłaby się zająć tematem, dlaczego pacjenci stacji dializ w Pleszewie czekają na wyniki testów koronawidusa już 8 dzień? Ich rodziny są a kwarantannach, nie mogą chodzić do pracy!Codziennie są zbywani, sanepid rozkłada ręce. A personel szpitalu w Pleszewie ma wyniki testu w ciągu dwóch dni!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uśmiech
5 miesięcy temu ocena: 100%  43
Gazeta nie posiada dziennikarzy śledczych. Gazeta nawet nie wie gdzie i do kogo należy się udać,żeby sprawę wyjaśnić..Gazeta jest zmęczona koronawirusem.i wszystko jej się kręci..
~ "Miłośnik" PSLu
5 miesięcy temu ocena: 83%  42
Gdzie są zakupione przez was samorządcy za nasze obywatelskie pieniądze respiratory ? Dlaczego bezczelnie oszukujecie i kłamiecie nas ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ seniorita
5 miesięcy temu ocena: 88%  41
Donos publiczny: informuję pana burmistrza MiG Pleszew, że część seniorów,, którzy otrzymali od pana maseczki wcale ich nie nosi. W tyłku mają pana troskę. Policja powinna takie osoby ścigać i walić mandaty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pleszewianin
5 miesięcy temu ocena: 100%  40
W obronie dobrego imienia miasta powinien zabrać głos pan burmistrz Pleszewa. Milczenie będzie rozumiane jako akceptacja negatywnej promocji jaką zafundował nam szpital i starostwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zdrowie
5 miesięcy temu ocena: 80%  39
Starosta, burmistrz czy wójt to jedna i ta sama klika wzajemnie sie popierająca.Nie wierzmy w ich dobre intencje wobec obywateli. Najpierw oni a potem swołocz.
~ mama chorego
5 miesięcy temu ocena: 92%  38
Panie prezesie szpitala /PCM/ - powiedz pan szczerze czy otrzymał pan respiratory zakupione przez samorządowców ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ promocja
5 miesięcy temu ocena: 100%  37
Serdeczne podziękowania dla prezesa pleszewskiego szpitala, również dla starostwa za promocję miasta. Już w całej Polsce głośno jest o naszym mieście: https://tvn24.pl/poznan/korona... /informacja z dnia 14 kwiecień godz. 13.11/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Plesovia
5 miesięcy temu ocena: 96%  36
DO WŁADZ POWIATU ! Domagam się natychmiastowego zwołania kolejnej sesji rady powiatu w celu złożenia kolejnych podziękowań i wręczenia bukietu kwiatów prezesowi pleszewskiego szpitala za dobre wyniki w rozprzestrzenianiu się covid19 w w/w instytucji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Plesovia
5 miesięcy temu ocena: 100%  35
Jak wyglądało wręczanie kwiatów i składanie kwiatów prezesowi szpitala "na żywo", można zobaczyć na stronie internetowej powiatu pleszewskiego : http://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=pleszewspsesja
~ Bomber
5 miesięcy temu ocena: 0%  34
Swędzenie genitaliów to też ten wirus?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ babcia
5 miesięcy temu ocena: 100%  33
"Koronawirus. 11 nowych przypadków w powiecie pleszewskim potwierdzono w poniedziałkowe popołudnie" - https://pleszew.naszemiasto.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ babcia
5 miesięcy temu ocena: 100%  32
Kolejny "sukces" Pleszewskiego Centrum Medycznego: : "Koronawirus. Pleszewskie Centrum Medyczne zamyka porodówkę" https://pleszew.naszemiasto.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaniepokojeni Pleszewianie
5 miesięcy temu ocena: 92%  31
Do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego - od piątku żadnego komunikatu o sytuacji w Pleszewie. Rozumiem, świętujecie.Czyżby wirus opuścił Pleszew a chorzy wyzdrowieli ? Jutro wracacie do pracy, to jakiś komunikat chyba opublikujecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiciu
5 miesięcy temu ocena: 22%  30
Dziękuje za inicjatywę. Nie miejsce i czas na ocenę pracy samorządów. Proszę nie uprawiajcie polityki wzorem z ul. Wiejskiej. Samorząd to my nie róbmy z siebie znienawidzonych przeciwników. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie nas w trudnych dla nas momentach. Nasi znajomi i sąsiedzi na co dzień zdają ten trudny egzamin na 6 i bardzo im dziękuję . Zarażony SARS COV-2 . Ratownik Medyczny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
5 miesięcy temu ocena: 100%  29
Drogi Wiciu! Bardzo trudno jest oceniać każde działanie osobno jeżeli apel jest jedynym działaniem... Naprawdę tego nie rozumiesz??? Przecież tu nawet nie ma kto przekazać społeczeństwu informacji co się dzieje na terenie naszego powiatu! Wszyscy się pochowali! Wiesz może który ze samorządowców odwiedził zamkniętych pracowników DPS-u i dostarczył im jedzenie i napoje na święta? Tylko były dyrektor tego ośrodka...
~ Wiciu
5 miesięcy temu ocena: 0%  28
Widocznie, źle mnie zrozumieliście. Mój komentarz to odniesienie do Apelu a nie ocena pracy samorządu. I o to mi chodziło. I może, ja źle rozumiem ideę komentarzy pod artykułami, że powinny one dotyczyć tego co w artykule a nie całości. Nie mam zamiaru nikogo bronić tylko oceniam każde działanie osobno. Nawet jeżeli uważam, że władza jest nieodpowiednia to nie krytykuję bez sensu np. remontu jakiejś ulicy bo ten remont zlecony został przez taką czy inną władzę. Oceniać należy i nagłaśniać wszystkie tematy obiektywnie. By ludzie mogli ocenić władzę w wyborach. "Propaganda sukcesu" czy "Polska w ruinie " to nie jest obiektywna ocena. Nie dajmy się wkręcić w dyskusję na takim poziomie. Ja też oceniam wiele zachowań i decyzji samorządów negatywnie ale nie będę tego robił w komentarzach pod artykułami i np. "Pogodzie".
~ III zmiana
5 miesięcy temu ocena: 94%  27
Obrońca samorządowców się znalazł.Czy Ty Wiciu nie widzisz jak oni działają w dobie zarazy. To dzięki ich niekompetencji czujemy się zagrożeni. Oni natychmiast powinni być usunięci że stanowisk i pod prokuratora przekazani. Oni mają nam obywatelom bezpieczeństwo gwarantować, a robią odwrotnie. Współczucie dla cierpiących i podziękowania dla ratujacych !!!!
~ st.
5 miesięcy temu ocena: 65%  26
Pośrednio w temacie: po co trud burmistrza Pleszewa, skoro seniorzy, którzy otrzymali już maseczki wcale ich nie noszą. To widać w sklepach marketach, na osiedlach i ulicach. Takim osobom należy przywalić mandat, nie zważając, że delikwent ma niską emeryturę,przecież takie osoby mogą zarazić innych. Policja powinna w tym przypadku być bezwzględna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
5 miesięcy temu ocena: 100%  25
Maseczki dopiero w piątek rozpoczęli roznosić i niewielu seniorów je dostało.
~ Miś
5 miesięcy temu ocena: 52%  24
Pewni panowie w Warszawie w piątek też byli bez masek i do tego blisko siebie. Policja nie karała - jeszcze ich tłumaczyła i ochraniała. Widać przykład idzie z góry.
~ Polak
5 miesięcy temu ocena: 67%  23
Przykład idzie z samej góry, tam od lat dezinformacja i manipulacja! Wszelkiej pomyślności w tym świątecznym czasie dla wszystkich, bez wyjątku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kicia
5 miesięcy temu ocena: 57%  22
Nie chcą nosić maseczek, ich sprawa. Widocznie chca chwycić covidtrypla, ja zaś chcę być zdrowy.
~ Marek
5 miesięcy temu ocena: 74%  21
Sá Święta... Niech Pan Bóg zlituje się i da dar wyzdrowienia biednym chorym...trzymajcie się!!! Wy tam w ratuszu i nie tylko...niech Bóg się się lituje i przypomni wam...niech przypomni dla kogo jesteście w tych lampasach... Panie Boże przepraszamy za nich...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
5 miesięcy temu ocena: 45%  20
Heretyk się znalazł !
~ Obywatel
5 miesięcy temu ocena: 86%  19
Panowie Samorządowcy. Na pewno chcieliście dobrze, intencja jaka Wam przyświecała wydawała się szlachetna, a tu wyszło jak wyszło. Teraz dostrzegliście jakim szacunkiem cieszycie się w swoich społecznościach .Sami sobie sprawiliście biczowanie. Teraz najlepszym sposobem na odpokutowanie za zaniedbania byłby podanie się do dymisji - wszyscy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rysiu
5 miesięcy temu ocena: 88%  18
Olek Masz rację i popieram w 100% mądrzy są jak są wszelkie wybory czy do rad gminnych czy powiatowych czy do rady spółdzielni gdzie w większości są sfałszowane bo trzech wilków pleszewskich dowozii albo w trakcie głosowania wychodzi z sali i mówi Tym za piwo jak głosować . NO RADNI PLESZEWA CZEKAMY POKAŻCIE ŻE SIĘ NIE BOICIE ZE JESTEŚCIE NA MIEJSCU ZE JESTESCIE Z NAMI . NO ok nogi wam zmiękły jaja opadły trzeba tak było od razu , nie pomagasz, zamilcz na wieki, ja was sobie zapamiętam i przypomnę jak spróbujesz kandydować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
5 miesięcy temu ocena: 92%  17
Samorządowcy ,wszelkie burmistrze i starostowie, wszelkiej maści radni żeby was szlak trafił jesteście tylko zdatni do tworzenia porąbanych dni osiedli gdzie serwujecie najtańsza kiełbasę co wam w darze ktoś przekaże.Chamstwo w najlepszym wydaniu może teraz wszyscy się zbierzecie i zrobicie grila dla tych Pań co że łzami w oczach ,bez bliskich obok będą może się dzielić jajkiem wielkanocnym . Przewodniczący osiedli do dzieła jak nie chcecie pomóc podpiszcie się nazwiskiem żeby wiedzieć jak poważniej zagłosować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b. radny
5 miesięcy temu ocena: 88%  16
Samorządowcami są również przewodniczący rad powiatu, miasta i gmin oraz radni. A oni gdzie są? - pozwolę się zapytać. Zakładam, że się naradzają jak was - sygnatariusze apelu zdjąć ze stanowisk. Pożyjemy, zobaczymy co się stanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
5 miesięcy temu ocena: 90%  15
A co na to Partia Pleszewianie Pana Łukasza bo Coś Cicho???Co pan myśli o Dpsie i Szpitalu może jakaś zorganizowana pomoc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ppll
5 miesięcy temu ocena: 87%  14
Samorządowcy z Bożej łaski...przeczytajcie co tutaj ludzie piszą...wasze apele to gadka o niczym...nikt nikogo nie szkaluje, żal biednych ludzi , chorych..współczuję z całego serca... NA WIDOK RZADZACYCH MIASTEM I POWIATEM TO POWINNY POMIDORY LECIEC...I TO ZGNIŁE!!! Do kogo w noy w ogóle te bzdury piszecie, apele o spokój itp, boicie o własne tyłki! W najbliższych wyborach samorządowych anippl jeden z was nie powinien startować do koryta... gdybyście mieli trochę honoru...choć trochę... !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samsung
5 miesięcy temu ocena: 90%  13
NIECH PRZYJDĄ i ŻYCZĄ MEDYKOM W HOTELIKU I PRACOWNIKOM DPS KTÒRZY SĄ ZAMKNIĘCI NA ŚWIĘTACH BEZ RODZIN. DLA NICH TE ŚWIĘTA TO DRAMAT I MASAKRA. WIELKIE BRAWA DLA NICH ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
5 miesięcy temu ocena: 87%  12
Zapraszamy samorządowcòw do pomocy do Szpitala i Dpsu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ St.ex
5 miesięcy temu ocena: 38%  11
Ludzie są jak hieny wykorzystują sytuację dla pieniędzy. Nie trzeba daleko szukać tacy ludzie są wśród nas wszystkich teraz wychodzi ich egoizm.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~!!!
5 miesięcy temu ocena: 17%  10
~??? - z pewnością o większości tu PISzących hien.
~ ???
5 miesięcy temu ocena: 86%  9
O kim ta Twoja mowa, kogo masz na myśli ?
~ Wit
5 miesięcy temu ocena: 88%  8
Jak przyjąć pozytywnie taki apel, jeżeli 6 z nich to PSL i 1 "Miłośnik" czyli PO/SLD. Pamiętamy jak wyglądały rządy pod ich kierownictwem. Szacunek nalezy się tylko służbie zdrowia, policji, strażakom i wszystkich tym, którzy z zagrożeniem życia świadczą dzisiaj usługi na rzecz społeczeństwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ówóf
5 miesięcy temu ocena: 93%  7
Jak tu pozytywnie przyjąć apel samorządowców, którym przewodzi człowiek ,pośrednio odpowiada za zarazę w szpitalu i DPS. Dodatkowo dodam, że maseczki jaskie fundują urzędnicy są spóźnione o miesiąc,.Wypchajcie się pakułami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ee
5 miesięcy temu ocena: 88%  6
Oni żyją z naszych podatków i jeszcze łaskę robią ,że udzielą informacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
5 miesięcy temu ocena: 90%  5
Starosta wczoraj z towarzystwem lansował się na tle budynków DPS , ochronę mieli z policji. Ciekawe czy był porozmawiać z pracownikami którzy już od tygodnia są zamknięci .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ student
5 miesięcy temu ocena: 89%  4
Życie Pleszewa także trzeba dołączyć do tych nieszczęsnych samorządowców, bo jest tyle samo warte co oni. Żadnego zaangażowania w rzetelne informowanie, żadnej własnej inicjatywy w informowaniu, absolutny brak dociekliwości we wszystkich sprawach, totalna łatwizna przejawiająca się w suchym przekazywaniu tego, co mówią rzecznicy starostwa, szpitala, policji, urzędów. Tak to jest, jeżeli za dziennikarzy uważają się osoby nie mające pojęcia o tym zawodzie. Dziennikarz przede wszystkim musi mieć tzw. jaja, nawet gdy jest to kobieta. Ciekawe jest, czy szefostwo POW z Jarocina wie jaki niekompetentne osoby zatrudnia?
~ OneTwoThree
5 miesięcy temu ocena: 85%  3
Niech przestrzegają kwarantanny. Nawet nie mamy pojęcia, kto jest na kwarantannie, kto jest zakażony. Wszystko w tajemnicy, a później kwiatki takie, że pani z DPS chodzi po mieście i zaraża.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pleszewiak
5 miesięcy temu ocena: 87%  2
A my, mieszkańcy powiatu pleszewskiego apelujemy do samorządowców by w końcu zaczęli działać. Może choć część mieszkańców uda się uratować. I apelujemy o rzetelne informowanie społeczeństwa bez dotychczasowych przemilczeń czy nawet kłamstw o tym, co się dzieje na naszym terenie i o tym co wy robicie, żeby poprawić naszą sytuację!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OPP .obywatel powiatu pleszewsk./
5 miesięcy temu ocena: 89%  1
Nie kpijcie sobie wy starosty, burmistrze, wójty i inni wam podobni ze społeczeństwa. To dzięki waszej opieszałości zaraza szaleje w mieście, gminach i powiecie. Gdy słyszy się słowo samorządowcy, dostaje się odruchu zwrotnego. Za późno ten wasz apel.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji