Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Opony Michelin Crossclimate

› Motoryzacja ponad rok temu    16.07.2019
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Dobry stan techniczny opon jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów. To od nich zależy m.in. długość drogi hamowania i komfort jazdy, który jest szczególnie istotny podczas pokonywania długich odcinków. Ogumienie jest odpowiedzialne również za przyczepność pojazdu do nawierzchni, zarówno podczas przemieszczania się po suchym, jak i mokrym asfalcie, a także na szutrze, śniegu i lodzie. Opony Michelin Crossclimate należą do segmentu premium i charakteryzują się wysoką jakością wykonania, długą żywotnością oraz bezproblemowym użytkowaniem, nawet w trakcie intensywnej eksploatacji.

 

Opony Michelin CrossClimate - podstawowe informacje

Koncern Michelin jest największym w Europie i jednym z największych na świecie producentów opon. Firma została założona przez dwóch braci pod koniec XIX wieku. Obecnie ponad 50 zakładów produkcyjnych jest zlokalizowanych w kilkunastu krajach. Koncern słynie z innowacyjności, której wynikiem jest m.in. pierwsza na świecie opona letnia z homologacją zimową Michelin CrossClimate. Tego typu ogumienie jest szczególnie polecane nie tylko dla osób, które chcą zaoszczędzić na kupowaniu dwóch kompletów opon i cosezonowej wymianie, ale przede wszystkim dla kierowców, którzy cenią najwyższe osiągi na każdej nawierzchni.

Model Crossclimate ma oznaczenie 3PMSF, które świadczy o tym, że opona pozytywnie przeszła wymagające testy na nawierzchni pokrytej śniegiem. Dodatkowo została przetestowana m.in. pod względem długości drogi hamowania i skuteczności ruszania. Testy nad ogumieniem trwały 3 lata, podczas których opisywany model był poddany rygorystycznym próbom w praktycznie każdych warunkach. Całoroczne opony Michelin CrossClimate charakteryzują się zmniejszonymi oporami toczenia, które uzyskano dodając krzemionkę do naturalnej mieszanki, przez co zostało ograniczone spalanie paliwa i emisja szkodliwych gazów do atmosfery. Ponadto kierunkowy wzór bieżnika minimalizuje do minimum możliwość wystąpienia niezwykle niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu.

Zastosowanie opon Michelin CrossClimate

Ze względu na najwyższe osiągi w praktycznie każdych warunkach, opisywane ogumienie jest skierowane m.in. do kierowców ceniących bezpieczeństwo, długą żywotność oraz doskonałą przyczepność. Duży wybór rozmiarów sprawia, że opony mogą być używane zarówno w niewielkich autach miejskich, jaki i średniej wielkości sedanach oraz dużych samochodach wyższej klasy. Wysoki indeks nośności wynoszący nawet 875 kg na każdą oponę gwarantuje bezproblemowe użytkowanie nawet w przypadku ciężkich limuzyn. Ponadto duży indeks prędkości, oznaczony dużą literą Y,V lub W, zapewnia komfortowe podróżowanie nawet w przypadku długich tras pokonywanych z prędkościami autostradowymi. Pofałdowany wzór lameli charakteryzujących się pełną głębokością jest odpowiedzialny za wgryzanie się opony w śnieg, dzięki czemu trakcja w warunkach zimowych jest jeszcze lepsza.

Decydując się na zakup opon przez Internet, warto wybierać sprawdzone firmy takie jak: https://www.sklepopon.com/model-opony/michelin-crossclimate, które wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu kierowca ma pewność, że zakupiony towar jest nie tylko oryginalny, ale również zgodny z opisem technicznym. Ponadto w przypadku renomowanych sklepów specjalizujących się w sprzedaży opon, kupujący ma gwarancję, że towar jest pozbawiony ukrytych wad, co jest szczególnie istotne w przypadku opon, gdyż ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Warto wybierać firmy, które w razie ewentualnych kłopotów z oponą lub przesyłką, interweniują natychmiast i rozwiązują problem na korzyść kupującego.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!