Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Perseidy 2020. Pleszew. Przed nami noc spadających gwiazd!

› Aktualności miesiąc temu    10.08.2020
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Perseidy 2020. W tym roku najlepiej oglądać je 12 i 13 sierpniaPerseidy 2020. W tym roku najlepiej oglądać je 12 i 13 sierpnia

Powiat pleszewski. Perseidy 2020. Kto chce zobaczyć spadającą gwiazdę? Okazja zbliża się już niedługo - perseidy - czyli jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów - najlepiej widoczny ma być w nocy 12 i 13 sierpnia.

 

Perseidy, czyli "spadające gwiazdy" to nic innego jak rój meteorów, który regularnie można obserwować na niebie latem - w tym roku apogeum Perseidów przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia.

POWIAT PLESZEWSKI. PERSEIDY 2020. GDZIE OGLĄDAĆ?

Pierwsze Perseidy oglądać można na niebie już na początku wakacji - w lipcu. Nie są jednak zbyt liczne - stąd trudniej je uchwycić. Największe szanse na dostrzeżenie rozbłysków na niebie są podczas apogeum zjawiska Perseidów. 

W roku 2020 przypada ono na dwie noce: z 11 na 12 sierpnia oraz z 12 na 13 sierpnia.

To właśnie wtedy pasjonaci astronomii mają największe szanse na wypatrzenie "spadających gwiazd".

Oglądać można z każdego miejsca, choć nie brakuje w regionie planów organizacji wspólnego oglądania Perseidów.

Na wspólne oglądanie Perseidów zapraszają m.in. w Fabianowie w gminie Dobrzyca. 12 sierpnia na placu przy remizie OSP Fabianów od 20.00 do 23.00 - o ile oczywiście dopisze pogoda - będzie można wspólnie spoglądać na niebo. Udostępnione zostanie ognisko - każdy może przynieść swoją kiełbasę czy napoje.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dobrzyciak
miesiąc temu 3
Tam to będzie regularna popijawa a nie oglądanie spadających gwiazd, gwiazdy to oni zobaczą jak jeden drugiego grzmotnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koźminiak
miesiąc temu 2
Szanowny Panie. Może się Pan pochwalić co Pan zorganizował społecznie dla innych i to bez wkładu finansowego? Można dyskutować co do formy ale widzę, że w Fabianowie co chwila coś się dzieje. A u Pana? Nie ma popijaw?
~ dfedgf
miesiąc temu 1
Gdyby nie to pieczenie kiełbachy to bym przybył.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji