Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Apiasecki akumulatory

Piękna kamienica w brzydkim sąsiedztwie

› Aktualności ponad rok temu    12.12.2015
Justyna Napieraj
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A

Czy Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie może nakazać remont elewacji kamienicy znajdującej się w ścisłym centrum miasta? 

Pieczołowicie odnowiona elewacja kamienicy należącej do UMiG Pleszew znajdującej się na Placu Kościelnym, robi wrażenie na mieszkańcach. Do tego stopnia, że domagają się teraz, by inne nieruchomości na rynku również zostały odrestaurowane. – Chodzi zwłaszcza o dom państwa Szymurów na rogu Rynku i ul. Kraszewskiego. Jest chyba najbardziej zniszczony. Przy odnowionej prokuraturze ta kamienica zupełnie nie pasuje do naszego ładnego rynku i tylko szpeci – mówi mieszkanka Pleszewa. Inna czytelniczka zwraca uwagę na możliwości urzędu miasta. - Czy właścicielom domów o zniszczonych frontach nie można po prostu polecić ich odnowienie? Narożny budynek przy Kraszewskiego i ten naprzeciwko pieca, przy figurze, gdzie kiedyś był totolotek, są najbrzydszymi domami na całym rynku – mówi kobieta, dzwoniąca w tej sprawie do naszej redakcji.

Rzeczniczka prasowa UMiG wskazuje, że nie można nikogo przymusić, by odnowił elewację na swojej nieruchomości. Ale za to można się starać o ulgi w podatku od nieruchomości, gdy front budynku zostanie odświeżony. 

Więcej na ten temat w "Życiu Pleszewa" 

 

Wypadek na "12". CZYTAJ

Dwudniowy turniej piłkarski dla dzieci. CZYTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (14)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ab
  ponad rok temu ocena: 100%  14
  Panie Doktorze, Prosze odnowić kamienice, bo sypie śię ludziom na głowę. Ja pierdziele kasy full a na remont żal prosze nie osłabiajcie społeczeństwo...............
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Artur
  ponad rok temu ocena: 90%  13
  Jeżeli dobrze przyjrzymy się zdjęciu do widać odpadający tynk oraz dachówki. Okna w fatalnym stanie. Tylko czekać aż komuś coś spadnie na łeb to może ktoś wtedy się za to zabierze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jarocinak
  ponad rok temu ocena: 86%  12
  Zobaczcie kamienice w Jarocinie i zastanówcie się dlaczego Jarocin tak wygląda, kamienice są odnowione. Urząd w Miasta w Jarocinie aby zachęcić właścicieli kamienic do zrobienia elewacji zaproponował właścicielom 20% zwrotu kosztów.Można.Można ha ha ha
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PPL
  ponad rok temu ocena: 78%  11
  To są efekty rządów naszych samorządowców. Zobaczycie gdy będzie uruchomiona płatną strefa jak zmniejszy się handel na rynku i jego okolicach. Wtedy dopiero takich kamienic będzie więcej. Wiadomo po co to wszystko pewnie kliku biznesmenów czeka aby kupić takie kamienice TANIEJ a jak już je kupią to się okaże że strefę parkowania zlikwidują - cały nasz Pleszew. PS. Niech internauci się uspokoją i niech wracają przed telewizor...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pan kleks
  ponad rok temu ocena: 67%  10
  te słupki na rogu ulic kilińskiego i szkolnej tragedia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obserwator
  ponad rok temu ocena: 59%  9
  UMIGP wyremontował tą kamienice za wasze pleszewskie pieniądze, więc jeśli chcecie mieć piękny rynek to się zrzuccie i pomóżcie im odnowić kolejne domy. Policzcie ile oni za nie podatków płacą a się wam oczy otworzą. Waszym tokiem rozumowania należało by stwierdzić, że połowa Pleszewa jest do zburzenia. Cwaniaki za nie swoje pieniądze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ orfeusz
  ponad rok temu ocena: 88%  8
  Obserwator - z twojego rozumowania wynika, że tez byś chciał mieć wyremontowaną swoją kamienicę za publiczne pieniądze. Nie twoje doczekanie ! A my Pleszewianie po to płacimy podatki, żeby te "nasze", tzn. gminne kamienice odremontować i żeby służyły społeczeństwu miasta i gminy.
  ~ aaa
  ponad rok temu ocena: 78%  7
  ta rudera byłaby na podium :) może ktoś weźmie za dupe biznesmenów :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ orfeusz
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Są "lepsze", np na Krzywej i Kaliskiej
  ~ Oko
  ponad rok temu ocena: 79%  5
  Proponuję aby UMiG Pleszew wraz z "Życiem Pleszewa" opracowali RANKING RUDER r w Pleszewie. Można by poprosić mieszkańców miasta o pomoc we wskazaniu takich obiektów. Niech się Pleszewianie dowiedzą kim są właściciele tych obiektów , którzy wcale nie przynoszą chluby miastu. Podać nazwiska właścicieli do publicznej wiadomości. Nie może być tak, żeby "biznesmeni" różnych branż zaśmiecali miasto.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Buhaha
  ponad rok temu ocena: 73%  4
  Wygląd zupełnie jak po bombardowaniu w 1939!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ azi
  ponad rok temu 3
  bedą nagrywac film - pncerni 2
  ~ leon
  ponad rok temu ocena: 62%  2
  No niech Ci biznesmeni staną na wysokości zadania i wyremontują domy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Romek
  ponad rok temu ocena: 79%  1
  Na 5 samochodów stać, a na tynk nie?