Playarena: Galew-Trzebin pojedzie na mistrzostwa

Playarena: Galew-Trzebin pojedzie na mistrzostwa - Zdjęcie główne

Uczestnicy Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Playarena Pleszew rozegrali ostatnią kolejkę spotkań przed wakacyjną przerwą. Rozgrywki wznowione zostaną 24 sierpnia. Mistrzostwa Polski piłkarskich szóstek odbędą się jednak wcześniej, bo w drugiej połowie lipca (eliminacje w dniach 20-21 lipca w Warszawie, finały tydzień później w Chorzowie). W związku z tym pleszewskie rozgrywki reprezentować będzie lider po siedmiu kolejkach – Galew-Trzebin.

Przodownik tym razem zaprezentował się słabo i w konfrontacji ze Spomaszem dość szczęśliwie zdobył jeden punkt. Wystarczyło to jednak do objęcia samodzielnego prowadzenia w tabeli Playarena Pleszew. Przegrał bowiem dotychczasowy wicelider, Broniszewice, a jego pogromczyni, Myjnia pod Brzozą, wskoczyła na drugą pozycję. Straty z początku sezonu odrabiają Stalpot Amatorzy. Co prawda po pierwszej połowie przegrywali ze strażakami 0:1, ale po przerwie trzykrotnie udokumentowali swoją wyższość. Szansę na dołączenie do czołówki zmarnował Tilgner, który wypuścił zwycięstwo z rąk, choć z Weekend Warriors prowadził już 3:0. Krzysztof Konieczny, autor dziewięciu goli, utrzymał prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Rozgrywki zostają zawieszone na czas wakacji. Uczestnicy mile będą je wspominać, tym bardziej, że na koniec ugoszczeni zostali przez organizatora, pleszewską Stal, kiełbasą z grilla i piwem.

Tilgner – Weekend Warriors 3:3

Gole: Dominik Włodarczyk (2), Roman Bandosz – Mateusz Wróblewski (2), Tomasz Balcer

Galew Trzebin – Spomasz 1:1

Gole: Patryk Antczak – Maciej Paterka