Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Pleszew. 30 mln na inwestycje w 2020 roku. Na co je wydamy?

› Aktualności 5 miesięcy temu    14.01.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Budżet Pleszewa na 2020 rok został oficjalnie zatwierdzony pod koniec minionego roku przez radnych. Na inwestycje przeznaczono ok. 30 mln zł, choć jak zaznacza sam burmistrz - nominalne - z powodu wzrostu kosztów wokół - można za te pieniądze zrobić o wiele mniej niż choćby dwa, trzy lata temu.

 

- To budżet ostrożny, ale proinwestycyjny, który daje fundamenty do dalszego działania - komentuje burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Jak przypomina, priorytetem na najbliższe lata są trzy kwestie: poprawa sytuacji demograficznej mieszkańców, wsparcie dla biznesu - i co za tym wszystkim idzie - poprawa jakości życia mieszkańców.

Jak to zrobić? Miasto postawiło głównie na rozwój gospodarki mieszkaniowej dzięki któremu można m.in. przyciągnąć do Pleszewa nowych mieszkańców. Bo nowi mieszkańcy to m.in. dodatkowe wpływy z podatków dla samej gminy. Planów jest jednak więcej.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANU "ŻYCIA PLESZEWA", KTÓRY MOŻNA NABYĆ TAKŻE ONLINE

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!