Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Pleszew. 7 dzień strajku. Nauczyciele przedszkola wrócili do pracy

› Aktualności ponad rok temu    16.04.2019
Redakcja
komentarzy 43 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Trwa siódmy dzień strajku nauczycieli. Po wczorajszym przerwaniu protestu przez przedszkole w Dobrzycy, dziś strajk został zawieszony także do odwołania w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Pleszewie.

 

Zawieszenie strajku przez Przedszkole Publiczne nr 2 "Miś Uszatek" oznacza, że w Pleszewie wszystkie przedszkola funkcjonują dziś normalnie ("jedynka" oraz "trójka" od początku nie strajkowały). Jak informują władze miasta strajk w przedszkolu nr 2 został zawieszony do odwołania - wszyscy pracownicy przystąpili dziś normalnie do pracy.

Przypomnijmy: wczoraj pisaliśmy o zawieszeniu protestu w przedszkolu w Dobrzycy:

Czytaj także: Maraton egzaminów trwa. Nauczyciele ciągle strajkują

W pozostałych placówkach sytuacja na razie się nie zmieniła. Poniżej prezentujemy aktualną sytuację w Pleszewie:

Odejście belfrów od tablicy nie zakłóciło maratonu egzaminów. Najpierw testy pisali gimnazjaliści – i to był ostatni taki egzamin, bo po reformie ten szczebel edukacji znika. W poniedziałek 15 kwietnia do sprawdzianu z wiedzy na koniec nauki w podstawówce zasiedli ósmoklasiści. Dziś egzaminy odbywały się również bez problemów.

Jak z kolei będzie wyglądała sytuacja z maturami? 

W ZST w Pleszewie nauczyciele zawieszą jutro strajk, by przeprowadzić klasyfikację uczniów klas czwartych. Nauczyciele szkoły poinformowali o tym na profilu na FB:

ZSUG w Pleszewie po świętach również wraca do "pełnego funkcjonowania szkoły"

Dziś o sytuacji rozmawiali także strajkujący nauczyciele w LO w Pleszewie. Oto dzisiejszy komunikat z FB szkoły:

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (46)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pani
ponad rok temu 46
https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik
ponad rok temu ocena: 100%  45
A dlaczego od kilku dni nie ma już tabelki o tym ile nauczycieli w danej szkole strajkuje?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama z trojki
ponad rok temu ocena: 71%  44
na stronie dwójki i trójki jest informacja, że te szkoły nadal strajkują i ze zapewniona jest opieka w swietlicy w ograniczonym zakresie. żenada! Rodzice, zaprowadzajmy tam swoje dzieci bodaj do swietlicy. Ja mam dwóje dzieci w szkole w trójce, żadnej babci ani dziadka i już pracodawca krzywo patrzy, że biore tyle wolnego. W środe po wielkanocy kto ma tez ten problem niech da dziecko do swietlicy. Strajk strajkiem ale nie kosztem nas i dzieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kilkoro rodziców
ponad rok temu ocena: 71%  43
Nauczyciele zgotowali rodzicom tragiczny los. Pogardzamy wami - nauczyciele. Feeee. Wasze zachowanie jest obrzydliwe
~ Rodzic 2
ponad rok temu ocena: 86%  42
Brawo nauczyciele z przedszkola i szkoły w Taczanowie za wycofanie się ze strajku. Tam dzieci w środę po świetach mają normalne lekcje. Może zapiszmy do nich nasze pociechy z miasta - nowoczesna szkoła i podobno dobrzy nauczyciele. Dojazd z Pleszewa tez pasuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chicago
ponad rok temu ocena: 100%  41
Nazwisko szefa ZNP jest adekwatne do tego co robi czyli bronuje społeczeństwo, za koni pociągowych ma nauczycieli, których popędza batem. Ze też ci nauczyciele dają się tak poniżać !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama przedszkolaka
ponad rok temu ocena: 100%  40
Kiedy wreszcie przedszkolaki z Taczanowa bedą mogły wrócic do przedszkola? W Pleszewie już przedszkola czynne, a nas najpierw namawia się do zapisania dziecka, a potem okazuje się, że dzieci nie moga tam chodzić. Wstyd!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic 2
ponad rok temu ocena: 100%  39
trzeba zadzownic do kalisza do kuratorium i dopytać. szkoła i przedszkole mają obowiązek zapewnić dzieciom opiekę.
~ rodzice
ponad rok temu ocena: 81%  38
Do nauczycieli ze szkół średnich: liceum, technikum, "gospodarczych", "marszew": Czy Wam Państwo Nauczyciele nie jest wstyd... Przyszli maturzyści zafundowali Wam za darmo "studniówkę", a wy teraz ich za to szantażujecie nie odbyciem się matury ?! Takie postępowanie to bezczelność. Zamiast uczyć młodzież prawości uczciwości w życiu, to tą deprawujecie. Zapłacicie srogo za ewentualne stracony rok w ich życiu. Zastanówcie się głęboko nad Waszym dalszym postępowaniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kosmita
ponad rok temu ocena: 100%  37
A cóż to za atrakcja? Ja dziękuję za ten "zaszczyt".
~ Nauczycielka
ponad rok temu ocena: 17%  36
Strajk jest dobrą lekcją dla nauczycieli. Nauczyciele popełnili kardynalny błąd, że dopuścili się niemalże towarzyskich i nieformalnych relacji z uczniami. Środowisko nauczycieli musi po strajku wyciągnąć wnioski ze swojej postawy i postępowania, a także wprowadzić dystans względem uczniów i rodziców. Jest to grupa zawodowa, a nie osoby do poniewierania przez pyskatych uczniów i roszczeniowych rodziców, którzy w sferze zawodowej nie są dla nich jakimikolwiek partnerami. Dzięki temu nauczyciele zyskają szacunek i nie pozwolą na zapędzenie się do pracy, którą dotychczas wykonywali na rzecz uczniów za darmo.
~ uczennica
ponad rok temu ocena: 100%  35
Rodzicu, zaangażuj się w pracę Rady Rodziców i przeforsuj pomysł studniówki bez nauczycieli. Albo zaproście tylko wychowawców. Jak już się kogoś zaprasza, to nie zaznacza się "nie musisz przychodzić". Pytam się więc: po kiego grzyba zapraszacie nauczycieli i jednocześnie opowiadacie, że "żrą za nasze"?
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 83%  34
Nauczycielu - nie masz obowiązku przyjąć zaproszenia, uczniowie , a przede wszystkim ich rodzice wcale się nie obrażą. Gdy wszyscy nauczyciele odmówią, wtedy studniówka jak będą chcieli uczniowie odbędzie się albo nie, bez was. oczywiście. Będzie wtedy wilk syty i koza cała.
~ Nauczyciel
ponad rok temu ocena: 43%  33
Nie mają racji. Po co przychodzą nas zapraszać na ten bal? Dla mnie to tylko dodatkowy wydatek na kieckę i buty, no i my nauczyciele, w przeciwieństwie do młodzieży, musimy dawać dobry przykład nie pijąc jawnie alkoholu. Komedia, wszyscy na sali pijani, a nauczyciele udają strażnicę moralności. Poza tym kiedy ja zapraszam gości, to nie mówię im, ile zapłaciłam za garmażerkę i monopol.
~ Zaw.
ponad rok temu ocena: 67%  32
Młodzież ma rację w sprawie studniowek.
~ Nauczyciel
ponad rok temu ocena: 55%  31
Czytając te komentarze nasuwa mi się na myśl prosty wniosek. Prostaków i wszelkie dziadostwo należy tak ciąć na egzaminach, ażeby żaden z nich nie miał najmniejszych szans ich zdać. Żadnej litości i względów dla takich osobników. Etap maturalny jest właściwym etapem, kiedy bezwzględnie musi zostać przeprowadzona selekcja ziarna od plew.
~ eD
ponad rok temu ocena: 75%  30
No przecież za udział w studniówce nauczyciele nie płaca, a to oznacza, że żrą za darmo i bawią się także. To takie oczywiste. Może ktoś z nauczycieli udowodni, że za udział w studniówce płacił.
~ kkk
ponad rok temu ocena: 25%  29
Chcesz sprawdzić moją obecność/nieobecność na studniówce? Może sam się najpierw przedstaw. Nie mam powodu kłamać. Jak chcę się zabawić to nie biorę udziału w służbowej imprezie tylko umawiam się ze znajomymi.
~ czł. komiteu rodzicielskiego
ponad rok temu ocena: 80%  28
kkk - przedstaw się, sprawdzimy czy nie kłamiesz
~ kkk
ponad rok temu ocena: 50%  27
Nie bywam na studniówkach od lat gdyż co roku słychać od uczniów, że nauczyciele żrą za darmo. Proszę też zauważyć, że szkoła w Marszewie podlega pod Ministerstwo Rolnictwa i nie strajkuje a pozostałe szkoły zawiesiły strajk i klasyfikują uczniów. Radzę zweryfikować informacje zanim zacznie się pisać publicznie takie bzdury.
~ Mama
ponad rok temu ocena: 100%  26
Brawa i podziękowanie dla nauczycieli, którzy przerwali strajk. Wielki szacunek dla Was.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Belfe /go/r
ponad rok temu ocena: 100%  25
Temat strajku nauczycielsteapo prostu zesmrodzil się
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
ponad rok temu ocena: 57%  24
Mimo że strajk nauczycieli z pewnością wkrótce dobiegnie końca, to tak naprawdę żadna ze stron tego sporu nie będzie mogła zostać uznana za stroną wygraną. Bez zaangażowanych i dobrze zmotywowanych finansowo nauczycieli specjalistów nadal będziemy tworzyć fikcję zamiast prawdziwą oświatę. Edukacja w Polsce jest obecnie bardzo niskiej jakości, a niedofinansowany system oświaty nie prędko będzie w stanie przyciągnąć dobrze wykształcone osoby do pracy w zawodzie nauczyciela, jak również zapewnić im odpowiednie warunki pracy. Żyjemy w kraju, którego ustrój jest oparty na gospodarce rynkowej. W tej gospodarce siła pieniądza i kapitału jest czynnikiem dominującym, który także wywiera bezpośredni i główny wpływ na decyzje obywateli odnośnie wyboru profesji, w szczególności tych młodych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik
ponad rok temu ocena: 76%  23
Nauczycielu, jesteś żałosny a twoi strajkujący koledzy naiwni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ll
ponad rok temu ocena: 38%  22
Jestem ciekaw czy kiedyś przyjdzie refleksja, jak nisko upadliście, robiąc za tuby propagandowe obecnej władzy... Za PRL nie było takich hord służalczych gnid... PiS potrafi zohydzić wszystko, aby utrzymać się przy korycie...
~ Nauczyciel
ponad rok temu ocena: 33%  21
Witam szanowne grono ! Czy ktoś się orientuje kiedy w tym roku będzie wypłacana 13 pensja i ile dostaniemy na wczasy pod gruszą? Bo nie wiem czy kupić wycieczkę do Egiptu czy może na Karaiby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ślusarz
ponad rok temu ocena: 70%  20
Pocałuj nas grono w d.... - Nauczycielu jw.
~ rolnik
ponad rok temu ocena: 83%  19
Może pojedziesz na" bali", jezeli oczywiscie rolnik wpusci cie na pole.
~ wiosenne pzrebudzenie
ponad rok temu ocena: 94%  18
Nauczyciele, swoje już zrobiliście. Daliście sygnał rządowi,że w oświacie potrzeba zmian. Nie dajcie się dalej manipulować Broniarzowi i wracajcie do pracy. Jest wielki tydzień, a po świętach okrągły stół - w takim czasie nawet nie wypada strajkować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to dobrze...
ponad rok temu ocena: 87%  17
Cieszę się, że zdrowy rozsądek u nauczycieli powoli wygrywa z politykierstwem. Nie dawajcie się już, drodzy nauczyciele, więcej razy manipulować tym, którzy po waszych plecach chcą znowu dorwać się do stołków i kasy, a wam oczywiście nic nie dają / vide osiem lat rządów PO-PSL/.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczycielka
ponad rok temu ocena: 78%  16
Jestem zmęczona strajkiem.Wracajmy do pracy - koleżanki i koledzy i nauczyciele.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Konczacastrajk
ponad rok temu ocena: 93%  15
Wielu z nas zamierza odstapic od strajku. Poczatkowo chcielismy solidarnie zwrocic uwage na problem plac w oswiacie. Nie jest latwo wyrwac sie z szeregu, ale ostatmie wydarzenia pokazaly nam, czym kieruja sie niektorzy strajkujacy. Wierzcie mi Panstwo, ta sytuacja bywa dla wielu trudna, najblizsze dni zwiastuja koniec marazmu i chaosu, ktorego wszyscy mamy dosc. Czas na glos LAMISTRAJKOW
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Belferikprzestepca
ponad rok temu ocena: 63%  14
Nauczanie polega na robieniu kogos idiote to jest Polski system. Tak to sie buduje korzysci dla siebie. Dwa przedmioty obowiázkowo każdy nauczyciel powinien nauczac bez jak to sie mowi pojedzie sie na sciagach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RS
ponad rok temu ocena: 0%  13
dwa chyba wf i religie choc w sutannie to pierwsze nie bardzo
~ Cwaniaknauczyciel
ponad rok temu ocena: 60%  12
Za czasòw wojnych swiatowej to nauczyciele uczyli młodzież za darmo i nie mowili że pieniedzy nie majå i uczyli. Tak że to byli nauczyciele z powolania a teraz to zwykle szumowiny dbajácá własnà D....Albo kokretne studia i tam też musi być poprawa albo wyrzucić tych strajkujácych trzymajac sie pewnych ochronek znp itd I proszę nie przeklinajcie przy dzieciak i nie mnozcie wiecej hamstwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tokio
ponad rok temu 11
A ty pracujesz zapewne dla idei?
~ Egoizmnauczycielski
ponad rok temu ocena: 53%  10
Niestety ale wiekszosci nauczyciele to dostali sie do pracy w szkole po znajomosci. A wiec jest to sepne nie wyrzyte, chciwe towarzystwo ktòrym jakiś sie udalo pracować jako nauczyciel. Wiec otrzym tu mowa i o jakim wychowaniu tu sie rozmawia. Egoizm widać jak sie siebie zachwala a nie patrzy na wyniki młodzieży
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
ponad rok temu ocena: 40%  9
Widać, że ze szkołą było nie po drodze
~ pol
ponad rok temu ocena: 80%  8
Nareszcie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczycielka
ponad rok temu ocena: 84%  7
Uszanujmy tych, którzy wrócili do pracy dla dobra dzieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzice uczniów: M.W i O
ponad rok temu ocena: 86%  6
Niniejszym wyrażamy nasz szacunek dla nauczycieli, którzy wrócili do pracy. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY !
~ NAUCZYCIEL
ponad rok temu ocena: 85%  5
NO I BOLSZEWIKOM NIE UDAŁO SIĘ ZDEZORGANIZOWAĆ POLSKIEGO PAŃSTWA. BRAWO STRAJKUJĄCY PRZECIW POLITYCZNEMU ZMP-STRAJKOWI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KACZKA
ponad rok temu ocena: 67%  4
takiego matematyka miec w szkole to tylko PI-JEMY
~ matematyk
ponad rok temu ocena: 82%  3
cd - fajnie to wymyśliłeś. Pozwolisz, że nieco to równanie uzupełnię: ZMP+ZMS+ZSMP+ZMW+ZNP+PZPR = PO+N+KOD+ Biedroń+ Petru+Tusk+∞
~ cd ...
ponad rok temu ocena: 80%  2
ZMP=ZSMP=ZNP .. nie było pomyłki.