Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pleszew. Będą zmiany ruchu w centrum. Ulica Sienkiewicza będzie dwukierunkowa

› Aktualności miesiąc temu    8.07.2020
Redakcja
komentarzy 7 ocen 4 / 50%
A A A
Ul. Sienkiewicza w Pleszewie tymczasowo stała się dwukierunkowaUl. Sienkiewicza w Pleszewie tymczasowo stała się dwukierunkowa fot. Jacek Piotrowski

Pleszew. Od czwartku - 9 lipca - zmieniona zostaje organizacja ruchu w centrum Pleszewa. Ulica Sienkiewicza - od Kolejowej do Rynku - stanie się dwukierunkowa. Od 9 lipca czeka nas także zamknięcie ulicy Ogrodowej.

 

Wspomniane zmiany wynikają oczywiście z trwających w Pleszewie prac przy porządkowaniu kanalizacji. Przypomnijmy: obecnie zamknięte dla ruchu są zarówno ulica Sienkiewicza, Targowa wraz ze skrzyżowaniem z Bogusza i Słowackiego, a także skrzyżowanie Kaczyńskiego i Wyspiańskiego. W praktyce oznacza to, że dojazd do Rynku od południa możliwy jest de facto jedną ulicą - Lipową.

Teraz sytuacja ulegnie zmianie. Od 9 lipca - czyli od czwartku - obowiązywać będzie nowa - tymczasowa - organizacja ruchu, która zakłada w głównej mierze przekształcenie ul. Sienkiewicza w ulicę dwukierunkową.

- Z ul. Wyspiańskiego będzie można pojechać w lewo i w prawo w ulicę Sienkiewicza - wyjaśnia Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie.

Ulica Kaczyńskiego pozostanie jednak nadal zamknięta.

ZOBACZ MAPĘ ZMIAN:

 

Wspomniane zmiany mają pozwolić udrożnić ruch w centrum - równolegle bowiem - właśnie 9 lipca - zamknięta zostanie ul. Ogrodowa - mniej więcej za Biedronką - aż do skrzyżowania z Łąkową i Zamkową, które również będą zamknięte.

- Ulicę Ogrodową chcemy zrobić całą do 1 września - wyjaśnia Grzegorz Knappe. Wówczas nastąpią kolejne zmiany w ruchu - zamknięta zostanie druga część ul. Sienkiewicza (od skrzyżowania z Wyspiańskiego w stronę Rynku).

Jak komentują władze miasta, wspomniane prace - choć uciążliwe dla mieszkańców - są konieczne.

- Wiem, że pojawiają się co chwilę pytania dlaczego „rozryliśmy” jednocześnie całe centrum. Jest to jednak koniecznie, ponieważ na wspomniane prace otrzymaliśmy dofinansowanie unijne i - by uzyskać wymagany w związku z tym tzw. efekt ekologiczny - wszystkie prace musimy ukończyć jeszcze w tym roku - tłumaczy burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ abracadabra
miesiąc temu ocena: 100%  7
Kiedy jestem w Pleszewie, to staram się nie poruszać ulicą Kaczyńskiego, więc zamknięcie ul. Ogrodowej mi nie przeszkadza. Gdy nie było obwodnicy, ul. Sienkiewicza była dwukierunkowa i mimo, że było mniej samochodów, to też były duże korki. Życzę jeszcze trochę cierpliwości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
miesiąc temu ocena: 86%  6
Dwukierunkowy ruch na Sienkiewicza, do tego wyjazd z Wyspiańskiego równa się gigantyczny korek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beata Sz
miesiąc temu ocena: 25%  5
A ludzie to maja taki syf w domach że gorzej niz na zdjeciu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafon
miesiąc temu ocena: 38%  4
Twój stary pijany, na plecach ci siedzi.
~ Tomasz
miesiąc temu ocena: 71%  3
Przepraszam, ale co ten komentarz ma na celu? Nie widzę nawet najmniejszego wątku wspólnego z trwającymi remontami.
~ szofer
miesiąc temu ocena: 67%  2
Mam rozwiązanie na zakorkowaną ul.Lipową. Na okres remontu zlikwidować znak STOP przy torach koło Kauflandu. Przejazd będzie płynny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mala 3
miesiąc temu ocena: 86%  1
A jak wladze miasta chcą rozstrzygnąć sprawę związana z handlem na targowisku miejskim?czy ludzie znowu maja stracic szanse na zarobek?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji