Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Będzie monodram w wykonaniu Wojciecha Wysockiego

› Aktualności 23 dni temu    4.09.2020
Redakcja
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Pleszewska biblioteka zaprasza na monodram poetycki - na podstawie teksów Zbigniewa Herberta - „Życiorys” w wykonaniu Wojciecha Wysockiego.

 

 

Pleszewska biblioteka zaprasza 18 września (w piątek) do domu kultury w Pleszewie przy ul. Kolejowej 3 – na godz. 18.00.

Odbędzie się tam monodram poetycki na podstawie teksów Zbigniewa Herberta „Życiorys” w wykonaniu Wojciecha Wysockiego. Wszystko przy muzyce na żywo – w wykonaniu Piotra Kajetana Matczuka.

W związku z obecną sytuacją ilość miejsc jest ograniczona – wejściówki można odbierać w wypożyczalni dla dorosłych od 11 września (uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania reżimy sanitarnego).

Monodramat „Życiorys” stanowi prezentacje starannie wybranych, połączonych przez artystę Wojciecha Wysockiego w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herbarta, obejmujących niezwykle szerokie i wewnętrzne zróżnicowanie tematyczne. W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Zbigniewa Herberta „Życiorys” łączy rozmaite, uniwersalne problemy oraz pytania egzystencjalne z drobnymi metaforycznie i alegorycznie wyrażanymi obserwacjami i opowiastkami o życiu godziwym i niegodziwym, ludzi, zwierząt oraz o otaczających nas przedmiotach.

Wojciech Wysocki - aktor teatralny i filmowy. Zadebiutował tytułową rolą w „Kordianie” Juliusza Słowackiego w reżyserii Erwina Axera na deskach warszawskiego Teatru Współczesnego. Związany z teatrami warszawskimi, m.in. Współczesnym i Dramatycznym. Na dużym ekranie debiutował rolą pianisty w melodramacie Jana Batorego ”Con Amore”. Zagrał w ponad 70 filmach fabularnych. Aktor znany jest z wielu popularnych seriali, jak: ”Dom”, ”Ekstradycja”, ”Zostać Miss”, ”Na Wspólnej”. Wystąpił w wielu realizacjach Teatru Telewizji.

Piotr Kajetan Matczuk - pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą. Propagator poezji Adama Mickiewicza, autor i producent dwóch koncertów opartych o twórczość polskich romantyków: „Rozmowa z piramidami” oraz „Mickiewicz Unplugged”.

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ marchewka z groszkiem
22 dni temu ocena: 100%  7
Dlaczego na portalu nie ma sprawozdania fotograficznego z czytania Krzysztofa Tyńca w pleszewskiej biblio tece publi? Czyżby spotkanie z nim stało się porażką?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mania
17 dni temu 6
~ marchewka z groszkiem Na stronie pleszew.naszemiasto są wrzucone zdjęcia ze spotkania z Tyńcem, no szału nie było z 25 osób to góra, a informacji o kosztach tych spotkań brak.
~ ciekawi
23 dni temu ocena: 100%  5
Prawie identyczna informacja o monodramacie Wysockiego jest u konkurencji czyli na portalu Pleszew Nasze Miasto: https://pleszew.naszemiasto.pl... Śmieszne, to mało powiedziane, kompromitujące raczej. Jaka redakcja: - Życie Pleszewa czy Pleszew Nasze Miasto pisała ten tekst ? Ustalcie i powiadomcie nas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ III zmiana
23 dni temu ocena: 100%  4
Z tym tekstem, to jaja strusie a nawet jak berety i na dodatek zbuki. Czuć "Axel Springer, a". Co to człowiek nie zrobi dla kasy!
~ insider
23 dni temu ocena: 88%  3
To nie ma znaczenia. W obu liczą się tylko kliki i tabelki, nie informacja, nie "misja". Limity, plany, cele, zadowoleni zwierzchnicy struktur.
~ Mari
23 dni temu ocena: 100%  2
Właśnie, ile złotówek.... Ja również jestem ciekawy, i chyba nie tylko ja: ile za takie przedstawienie trzeba zapłacić? Chcę to wiedzieć dla porównania zarobków kasjerki w markecie, rejestratorki w przychodni lekarskiej, robotnika w Spomaszu i u kotlarza, pielęgniarki w szpitalu, kierowcy, robotnika budującego rondo i teren po kolejowy, pracownika Komunalki...To nie może być tajemnicą, bo ta zapłata pochodzi z pieniędzy Pleszewian. Brak jawności rodzi podejrzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ książka z półki
23 dni temu ocena: 100%  1
Ile złotówek za taki teatr płaci biblioteka "twórcy" ? Pani dyrektor biblioteki - - oczekujemy informacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji