Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMYŚLISZMASZ

Pleszew. - Gdyby pożar wybuchł w nocy, mogłoby się skończyć tragicznie - mówi właściciel

› Aktualności 4 miesiące temu    13.01.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
- Mieliśmy szczęście, że pożar wybuchł wieczorem. Gdyby to było w nocy, w trakcie snu, mogłoby się wszystko skończyć tragicznie - opowiada właściciel budynku. Nie ukrywa, że liczy na pomoc po wspomnianej tragedii- Mieliśmy szczęście, że pożar wybuchł wieczorem. Gdyby to było w nocy, w trakcie snu, mogłoby się wszystko skończyć tragicznie - opowiada właściciel budynku. Nie ukrywa, że liczy na pomoc po wspomnianej tragedii

Pleszew. Duży pożar budynku gospodarczego przy ul. Poznańskiej wstrząsnął w niedzielę mieszkańcami Pleszewa. Dziesiątki osób przyglądały się walce strażaków z ogniem, który pojawił się przy głównej trasie przecinającej miasto. - Oglądałem z siostrą telewizję. Nagle słyszę - huk! – opowiada nam dziś sam właściciel budynku.

 

Niedziela, ok. godz. 17.00. Gdy wielu mieszkańców spędza spokojnie czas w domach lub gra razem z WOŚP, przy ul. Poznańskiej dochodzi do dramatu. W budynku gospodarczym wybucha ogień. -  Oglądałem akurat z siostrą telewizję. Nagle słyszę - huk! – opowiada nam w poniedziałek właściciel budynku.

Mężczyna pobiegł do kotłowni i sam próbował gasić ogień. Pod ręką miał akurat gaśnicę. Na stłumienie płomieni nie miał jednak najmniejszych szans. – Te drewniane belki mają ponad sto lat, wszystko szybko objął pożar – opowiada. Jego siostra wezwała w międzyczasie pomoc. - Mieliśmy szczęście, że pożar wybuchł wieczorem. Gdyby to było w nocy, w trakcie snu, mogłoby się skończyć tragicznie – przyznaje mężczyzna.

Przypomnijmy: ogień pojawił się w nieruchomości przy Poznańskiej w Pleszewie w niedzielę – 12 stycznia - ok. 17.00.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Pożar na Poznańskiej. Trwa akcja strażaków

Z pierwszego zgłoszenia wynikało, że pali się poddasze budynku mieszkalnego. – Dopiero kiedy na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy straży pożarnej przekonaliśmy się, że płonie budynek gospodarczy – opisuje asp. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy KP PSP w Pleszewie.

ZOBACZ TAKŻE ZDJĘCIA Z AKCJI STRAŻAKÓW

Zagrożenie było jednak duże, bo do objętej ogniem nieruchomości – gdzie znajdowała się kotłownia - przylegała część mieszkalna. I to dosłownie w bezpośrednim sąsiedztwie.

– Mieliśmy szczęście, że pożar wybuch wieczorem. Gdyby to było w nocy, w trakcie snu, mogłoby się wszystko skończyć tragicznie – przyznaje właściciel budynku.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ JUTRO W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!