Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Pleszew. Inwestycja za ponad 4 mln zł

› Aktualności ponad rok temu    28.03.2017
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. UMiG Pleszew

Rozpoczęła się budowa drogi w ciągu ulic Piaski i Wschodniej w Pleszewie. Inwestycja obejmuje jej poszerzenie do 7 m na odcinku ponad 1,5 km. Droga będzie posiadała kanalizację deszczową i rów odwadniający. Powstaną też chodniki i ścieżka rowerowa. Zaplanowano również nowe oświetlenie.

Dodatkowo w ramach zadania wykonane zostaną prace związane z budową wodociągu i kanalizacji sanitarnej. Droga w ciągu ulic Piaski i Wschodniej to istotny element funkcjonowania pleszewskiej podstrefy WSSE. Będzie łączyć krajową 12 oraz drogę przy schronisku św. Brata Alberta i cmentarzu komunalnym prowadzącą do Zielonej Łąki, aż do krajówki nr 11.

Wykonawcą robót w ciągu ulic Piaski i Wschodniej w Pleszewie jest firma „Strabag” z Pruszkowa. Inwestycja ma zakończyć się 30 września.

Inwestycja pochłonie ponad 4,7 mln zł, z czego 50 % to dofinansowanie z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, a 950 tys. zł do zadania dołoży powiat.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomasz
ponad rok temu 3
Tak droga będzie się kończyć przy cmentarzu komunalnym i oczywiście wszystkie samochody pojadą bardzo wąska droga do krzyżówki w Zielonej Łąki i pod zakaz bo ograniczenie do 15 t do drogi Ostrowskiej ,super rozwiązanie ale chodnik od cmentarza do przedszkola w Zielonej Łące budują już 6lat ,wiec teraz jak będą się mijały dwa samochody ciężarowe to ludzie będą po rowie chodzić ,a oczywiście odcinek tej drogi należy do Starostwa i kasy na remont nie ma ,a miasto oczywiście się wytłumaczy ze my polowe możemy dać i tak się zatacza koło .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masakra
ponad rok temu ocena: 100%  2
Po co ta droga i strefa ekonomiczna jak budowa S11 zostałą zawieszona!!! Wyobraźmy sobie że w strefie powstaje centrum logistyczne jakiegoś marketu albo kilka takich centr i co wtedy? TIRy rozjadą Pleszew i okoliczne woioski bo wszystke drogi prowadzą przez jakieś wioski, brak trasy szybkiego ruchu to jest masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ixipixidixi
ponad rok temu 1
TIRY pojada przez Ludwine , krzyzówke, zielona łake... zresztą już jeżdzą . rozjezdzaja powiatówke ludwina- kajew po "remoncie".