Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Jak przebiegają żniwa? Służby sprawdzały bezpieczeństwo na polach

› Aktualności miesiąc temu    9.08.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W powiecie pleszewskim przeprowadzono akcję W powiecie pleszewskim przeprowadzono akcję "Bezpieczne żniwa" fot. PSP Pleszew

Powiat pleszewski. Żniwa w powiecie pleszewskim. Żniwa 2020. Przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie – jak co roku – wyjechali w pola powiatu pleszewskiego - w ramach akcji „Bezpieczne żniwa”.

 

Wizytacja służb na polach powiatu pleszewskiego związana jest m.in. z kontrolą kombajnów, ciągników i maszyn rolniczych pracujących podczas tegorocznych żniw.

CZYTAJ TAKŻE: Gmina Pleszew. Rolnicy proszą „o wyrozumiałość”

 

- Celem tej akacji było sprawdzenie stosowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przestrzegania przepisów przeciwpożarowych podczas prac rolnych. Strażacy sprawdzali również stan i czystość elementów maszyn - najbardziej newralgicznych i narażonych na pojawienie się ognia – wyjaśnia Mariusz Glapa, rzecznik prasowy pleszewskiej PSP.

PLESZEW. POWIAT PLESZEWSKI. ŻNIWA 2020. ŻNIWA W POWIECIE PLESZEWSKIM

Jak się okazało – do tej pory jest u nas bezpiecznie.

- Większość pojazdów była znakomicie do żniw przygotowana, a jedyną nieprawidłowością z zakresu przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej, jaką czasem zdarzało się napotykać, był brak ważnych okresowych badań znajdujących się w pojazdach gaśnic – opisują strażacy.

Podczas wizyt przeprowadzono również krótki instruktaż z zasad BHP oraz przepisów przeciwpożarowych i pozostawiono materiały informacyjno – prewencyjne.

- W tym roku również naszej akcji przyglądała się telewizja „Wieści rolniczych”, przygotowująca reportaż o bezpieczeństwie w czasie prac żniwnych – dodają ogniowcy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!